Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 1 مهر 1399
En
تاریخ : دوشنبه 27 مرداد 1399
کد 2179

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد:

افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری سرمایه های فردی و اجتماعی با رعایت اصول پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: استفاده از اصول پدافند غیرعامل در برنامه ریزی شهری موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری سرمایه های فردی و اجتماعی، ارتقاء پایداری در مقابل تهدیدات مختلف به ویژه تهدیدات غیرطبیعی می شود.
محمدباقر آقایی در بازدید از مناطق حاشیه‌نشین تبریز به همراه فریدون بابایی اقدم، عضو شورای اسلامی شهر تبریز، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا با شناخت و ساماندهی منطقه حاشیه نشین تبریز و مسائل مربوط به آنها بتوان با قوانین شهرسازی و کالبدی شهر، معضلات و مشکلات را در این منطقه به نحوی مطلوب و منطقی حل کرد.
 
وی اظهار داشت: در طرح های توسعه شهری باید سعی شود رویکرد مناسبی به مسائلی نظیر ساخت و سازهای غیرمجاز، استفاده از مصالح غیراستاندارد، رعایت مسائل زیست محیطی، برنامه ریزی برای دفن بهداشتی و اصولی زباله های شهری در مناطق حاشیه ای ارائه کرد تا بتوان ضمن استفاده بهینه از اراضی واقع شده در این مناطق ضریب امنیت و ایمنی دفاعی شهر را افزایش داد.
 
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی، به مشکل امداد و نجات در مواقع اضطراری در این مناطق اشاره کرد و گفت: بازگشایی مسیرهای امدادرسانی جزو اولویت ها و ضروریات این منطقه بوده و باید در دستورکار قرار گرفته و اقدام شود.
 
آقایی افزود: برای ممانعت از توسعه حاشیه نشینی، شهرداری کلانشهر تبریز با ارائه راهکارهای اساسی نسبت به رفع این مشکل اقدام کند.
 
وی اظهار داشت: شهرداری تبریز باید به مطالعه مسیل های منتهی به مناطق حاشیه نشین اقدام و راهکارهای لازم را ارائه کرده و نسبت به ایجاد پایگاه های امدادی و محل اسکان اضطراری که از ضروریات این منطقه است اقدام کند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 مرداد 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی