Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : يکشنبه 2 شهريور 1399
کد 2228

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

حفاظت از محیط زیست یک ارزش انسانی/ سرمایه‌گذاری برای محیط زیست در راستای مشتری‌مداری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلایندگی کارخانجات به ارزش انسانی تبدیل شده است، گفت: اکنون هر واحد تولیدی برای محیط زیست هزینه کند، برای بازاریابی هزینه کرده است.
علی جهانگیری در مراسم تجلیل از واحدهای تولیدی و فعال منتخب حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی که همزمان با هفته دولت در سالن شهدای اداره کل محیط زیست استان برگزار شد، با تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهدای دولت و محیط زیست، اظهار داشت: تقدیر از کسانی که در راستای حفاظت از محیط زیست گام برمی‌دارند، اقدام خوبی است که باید انجام گیرد و به سایر بخش‌ها نیز نشر یابد.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌هایی که وقت می‌گذارند و از سیستم و نحوه انجام امور دستگاه‌ها نقد سازنده و کارشناسی انجام می‌دهند نیز شایسته تقدیر هستند؛ در کنار گسترش فرهنگ نقدپذیری در دستگاه‌ها و نقدپذیر بودن مسئولان، باید نقدهای کارشناسی در جامعه افزایش یابد.

جهانگیری با تاکید بر این‌که اهمیت محیط زیست در دنیای کنونی روز به روز در حال افزایش است، گفت: ارزش‌های انسانی به ارزش‌های محیط زیستی در دنیا تبدیل شده و هر واحد تولیدی که برای محیط زیست خرج می‌کند، در واقع برای بازاریابی خود هزینه خواهد کرد.

وی یادآور شد: در دوره‌های مختلف زمانی، بازاریابی، ارزش و اهمیت بسیار بالایی داشته است، در دوره‌های گذشته، کیفیت کالا و محصول برای بازاریابی مطرح می‌شد اما اکنون نظر مشتری و ارزشی که برای محیط پیرامون و کالا و محصولات مختلف قائل می‌شود، مورد ملاک قرار می‌گیرد که در این راستا هر واحد اقتصادی هرچقدر به ارزش یک مشتری، بیشتر اهمیت بدهد، فروش بیشتری خواهد داشت.  

جهانگیری با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست به معنی مشتری مداری تولیدکنندگان است، اظهار داشت: تولیدکنندگان اگر به دنبال سود خود هستند به دنبال حفظ محیط زیست باشند؛ چرا که این موضوع به خواسته جدی مشتریان تبدیل شده است.

در این مراسم از فعالان عرصه صیانت و حفاظت از محیط زیست در 4 گروه واحدهای صنعتی، معدنی، تولیدی؛ واحدهای خدماتی؛ رسانه‌های انبوه دیداری و شنیداری و سازمان‌های مردم‌نهاد تجلیل شد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 شهريور 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی