Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 29 شهريور 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 17 مرداد 1398
کد 229

استاندار آذربایجان ‌شرقی در دفتر ایرنا در تبریز:

نقد و شفافیت در رسانه‌ها بیش از پیش رونق یابد

استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اهمیت و جایگاه رسانه‌ها در بیان حقیقت و روشنگری، گفت: خبرنگاران در شرایط کنونی واقعیت‌های جامعه را تبیین کرده و در این مورد دقت نظر داشته باشند.
دکتر محمدرضا پورمحمدی با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز آذربایجان‌ شرقی، ضمن قدردانی از تلاش‌ها و خدمات کارکنان این خبرگزاری، اظهار داشت: اکنون در عین حالی که باید به فضای شفاف و نقد احترام قائل شویم باید بین رسانه‌های صادق و غیرصادق نیز تفاوت قائل شویم.

وی افزود: خبرنگارانی که به واقعیت و صحت خبر توجه دارند با بقیه تفاوت دارند و مسلم است بین رسانه‌هایی که حقیقت را منتشر می‌کنند با رسانه‌هایی که نشر اکاذیب می کنند، نزد مردم تفاوت وجود دارد.  

پورمحمدی افزود: انتظار این است که نقد و شفافیت در رسانه‌ها بیش از پیش رونق داشته باشد چون اخلاق‌مداری و امانت‌داری در تولید و انتشار خبر موجب تاثیرگذاری اخبار می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره اجمالی به تاریخ مطبوعات ایران، گفت: دوره انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی، دو مقطع شکوفایی مطبوعات است و در هیچ دوره‌ای آزادی بیان و تکثر رسانه‌ای تا این حد وجود نداشته است.  

پورمحمدی همچنین از اطلاع‌رسانی به‌هنگام و پیشرو خبرگزاری جمهوری اسلامی قدردانی کرد.

استاندار آذربایجان شرقی که به همراه حجت‌الاسلام آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان در دفتر ایرنا در تبریز حضور یافته بود، از بخش‌های مختلف این خبرگزاری بازدید و با خبرنگاران و کارکنان آن گفت‌وگو کرد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 17 مرداد 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی