Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 1 مهر 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 19 شهريور 1399
کد 2352

جانشین استاندار در هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی:

کارخانه نوآوری تبریز ایجاد می‌شود/ فراهم شدن امکان عرضه ایده‌ها و محصولات فناورانه و دانش‌بنیان

جانشین استاندار در هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: با ایجاد کارخانه نوآوری در تبریز، امکان عرضه ایده‌ها و محصولات دانش‌بنیان و فناورانه و ارتباط صاحبان ایده با صاحبان صنعت فراهم می‌شود.
حمیدرضا قاسم‌زاده که به همراه شهردار تبریز از محل ایجاد این کارخانه بازدید می‌کرد، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان در هفته آینده، گفت: در این سفر تفاهم‌نامه اولیه ایجاد این کارخانه منعقد و کارهای اجرایی آن شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری در دو استان ایجاد شده است، افزود: رئیس جمهور با توجه به اهمیت موضوع دستور دادند که این کار در استان‌های دیگر هم انجام شود.

درخصوص محل راه‌اندازی کارخانه نوآوری تبریز، گفت: طی مذاکراتی که با شهرداری تبریز داشتیم، بخشی از مجموعه کارخانه برق لامع برای ایجاد این کارخانه و طرح‌های فناورانه دیگر اختصاص یافت.

وی با اشاره به قدمت تاریخی این مجموعه، گفت: قطعا شهرداری برای حفظ بافت تاریخی و مرمت و بازسازی این مجموعه تلاش خواهد کرد و با توجه به وجود ماشین‌آلات صنعتی و پیشینه درخشان کارخانه برق لامع، امکان ایجاد موزه صنعت نیز در این مجموعه وجود دارد که می‌تواند به یک جاذبه گردشگری هم تبدیل شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 شهريور 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی