Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 1 مهر 1399
En
تاریخ : شنبه 22 شهريور 1399
کد 2367

فرماندار هشترود:

رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان اجتماعی کردن این موضوع است

فرماندار هشترود در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، گفت: این ستاد تمام سعی و تلاش خود را جهت مبارزه با مواد مخدر انجام داد، اما موضوع پیشگیری بر مقابله و درمان ارجحیت دارد.
امین امینیان افزود: اعضای ستاد باید در جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تمام تلاش خود را انجام دهند و در این راستا باید از همه ظرفیت جامعه از جمله گروه های مرجع ، سازمان های مردم نهاد بهره ببریم و از آنان در جهت آموزش و آگاه سازی جامعه و افراد بخصوص در حوزه پیشگیری یاری جوییم.

فرماندار هشترود در ادامه با بیان اینکه متاسفانه امروزه مواد مخدر به سهولت قابل دسترسی است افزود: علاوه بر ورود مواد مخدر سنتی تولید مواد مخدر صنعتی در جامعه به راحتی انجام گرفته و حتی در منازل نسبت به تولید آن اقدام می کنند که این مسئله نحوه مقابله را با چالش جدی مواجه کرده است.

وی افزود: اگر نتوانیم در کاهش تقاضای مواد مخدر کاری انجام دهیم و موادمخدر نیز به سهولت دست مصرف کننده برسد به یقین شاهد آسیب های جبران ناپذیر خواهیم بود.

امینیان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: فعالیت کمپ ترک اعتیاد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بایستی ادامه یابد و امکانات آن نیز درشان افراد بوده و کرامت آنان حفظ شود.

رعایت پروتکل های بهداشتی در مرکز ترک اعتیاد، مهارت آموزی افراد معتاد به ویژه بهبودیافتگان، پرداخت هزینه های معتادان متجاهر توسط شهرداری، نظارت بر گلخانه ها درجهت کنترل کشت خشخاش و مواردی ازاین قبیل از موضوعات مورد بحث دراین جلسه بود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 شهريور 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هشترود