Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 1 مهر 1399
En
تاریخ : دوشنبه 24 شهريور 1399
کد 2380

فرماندار ویژه مراغه:

مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب مراغه اجرا می شود

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: طرح احداث مدول سوم تصفیه‌خانه و اصلاح شبکه فاضلاب شهری این شهرستان با تامین اعتبار لازم اجرا می‌شود.

سید علی موسوی حسینی در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، افزود: در این راستا رایزنی های لازم برای تامین اعتبار احداث مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب از محل اعتبارات ماده ۲۳ آبفا توسط شرکت آب و فاضلاب این شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و اصلاح ۴۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری این شهرستان از محل اعتبارات آبفا در حال تامین است.

وی اضافه کرد: با تامین اعتبار مورد نیاز، به زودی اجرای این طرح در جهت رفع مشکلات موجود در زمینه فاضلاب شهری آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۳۳ طرح آبرسانی روستایی در این استان آماده بهره برداری است، گفت: برای اجرای این طرح‌ها که در ۱۴ شهرستان استان در حال اجرا هستند ۲۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

علیرضا افزود: با بهره برداری از این طرح ها،   ۲۰ هزار نفر از جمعیت روستایی استان از  آب شرب بهداشتی بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: در شهرستان مراغه نیز طرح های اصلاح شبکه فاضلاب شهری و روستایی و نیز احداث زلال ساز در حال اجراست.

ایمانلو افزود: برای احداث مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهری مراغه می توان از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده کرد.

وی ادامه داد: با احداث این فاز از تصفیه خانه فاضلاب، علاوه بر حذف مشکلات بر اثر جاری شدن سیلاب حاصل از بارش های فصلی، زمینه برای بهره برداری مناسب از آب تصفیه شده و خروجی این واحد تصفیه فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب روستایی،  اعتبار مورد نیاز برای احداث در ۳ روستای این شهرستان از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حال پیگیری است.

ایمانلو افزود: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی نیز برای توسعه و رفع مشکلات مجتمع تصفیه آب شهید دهقان این شهرستان، اعتبار لازم تخصیص می یابد.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 24 شهريور 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه