Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 1 مهر 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 26 شهريور 1399
کد 2399

استاندار آذربایجان شرقی:

حرکت دانشگاه‌ها و صنایع به سمت اقتصاد دانش‌بنیان/ اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اقتصاد دانش‌بنیان به این معنی است که دانش به وفور تولید، توزیع و کاربرد پیدا کند و وضعیت امروز دانشگاه‌ها و بخش صنعت نشان می‌دهد که در مسیر درستی حرکت می‌کنیم.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، از افزایش صادرات غیرنفتی استان به ۳.۳ میلیارد دلار خبر داد و گفت: نرخ بیکاری استان هم از ۱۰.۳ درصد به ۹ درصد کاهش یافته و معنای آن این است که تحولی در حوزه اشتغال و تولید رخ داده است.

وی اظهار داشت: تمامی دانشگاه‌های استان دارای مراکز نوآوری و رشد هستند که به ما نوید می‌دهد که اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در استان ما شرکت‌های دانش‌بنیان به سرعت خود را با نیازهای روز تطبیق می‌دهند که مصداق بارز آن را در دوران کرونا شاهد بودیم.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد ما دانش‌بنیان شده و به راحتی خود را با نیازها تطبیق می‌دهد، افزود: در حال حاضر روزانه یک میلیون عدد ماسک و ۶ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده در استان تولید می‌شود که این ظرفیت بزرگ بعد از شیوع کرونا در استان ایجاد شده است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: تحریم‌ها نشان داد که ما توانایی بالایی در حوزه‌های مختلف دانش‌بنیان داریم، به طوری که اکنون توانایی تولید دستگاه‌هایی را داریم که زمانی از خارج وارد می‌شد.
 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 شهريور 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی