Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 1 آبان 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 27 شهريور 1399
کد 2417

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی تأکید کرد:

لزوم آگاه‌سازی و توانمندسازی مردم در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم آگاه سازی و توانمند سازی مردم در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید در توانمندسازی اجتماعی و روانی و افزایش آستانه تحمل مردم جهت مقابله با انواع آسیب های اجتماعی بویژه در شرایط کنونی که جامعه گرفتار پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بیماری کرونا شده تمام تلاش خود را به کار گیرند.
بدر شکوهی در جلسه کارگروه امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده شهرستان هریس، اظهار داشت: در حوزه مراقبت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدامات مناسبی در شهرستان انجام شده و آمار رسمی موجود نشان دهنده سطح پایین تری از آسیب های اجتماعی در این شهرستان است.

وی افزود: انتظار می رود این روند با تهیه اطلس اجتماعی و ترسیم نقشه پراکندگی آسیب ها توسط متولیان پیشگیری از آسیب های اجتماعی جمع بندی و اجرا شود.

شکوهی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت سمن ها با رعایت اصولی همچون غیرسیاسی بودن و غیرانتفاعی بودن آنها در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر خواهد بود.

فرماندار هریس هم ضمن اشاره به اهمیت آموزش دانش آموزان در شرایط کنونی، گفت: آموزش با اولویت حفظ سلامتی دانش آموزان و معلمان، تابع تصمیمات ابلاغی وزارت بهداشت بوده  و بارعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان انجام می شود.

علیرضا خاکپور گفت: شرایط کنونی که موجب نگرانی و افزایش بار روانی و اضطراب میان مردم شده است منجر به  افزایش آسیب های اجتماعی از جمله ترک تحصیل، فرار از مدرسه، سرقت و طلاق می شود.

وی افزود: با توجه به این شرایط هر گونه برنامه ریزی و فعالیت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی از چند جهت ضروری است؛ از یک طرف با کاهش آسیب های اجتماعی ضریب امنیت اجتماعی بالا رفته و از طرف دیگر سرمایه ای که در این زمینه هزینه می شود کاهش می یابد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 شهريور 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هریس