Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 3 بهمن 1399
En
تاریخ : دوشنبه 31 شهريور 1399
کد 2437

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت هفته دفاع مقدس و چهلمین سالروز آغاز جنگ تحمیلی

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و چهلمین سالروز آغاز جنگ تحمیلی، تأسی به فرهنگ دفاع مقدس را در زمان کنونی بیش از هر زمان دیگری ضروری دانست.
متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

دفاع مقدس، مصداق بارز فرهنگ ایثار و تجلی دلدادگی خالصانه پاک‌ترین بندگان خدا به درگاه معبود خویش بود که در تاریخ پرفرازوفرود ایران اسلامی، از بزرگترین و برجسته‌ترین افتخارات ملت بزرگ ما به شمار می‌رود.

امروز 40 سال از آغاز جنگی نابرابر می‌گذرد که در یک سوی آن، قدرت‌های استکباری با تمام توان نظامی و رسانه‌ای خود ایستاده بودند و در سوی دیگر، ملتی مجاهد و مظلوم که ایثارگرانه پای حراست از ارزش‌ها و آرمان‌های خود ایستاد و نهال نوپای انقلاب اسلامی را بارور ساخت.

بی‌تردید حادثه تاریخ‌ساز جنگ هشت ساله  تا همیشه تاریخ بر تارک انقلاب شکوهمند اسلامی همچون نگینی تابناک خواهد درخشید و چراغ راه ملت ایران در عبور از گردنه‌های سخت و پرخطر خواهد بود.

جوانان مومن، پاک‌نهاد و خلاق ما با اعتماد به نفس بالای خود در مهندسی جنگ و ساخت تجهیزات نظامی، میراثی را به یادگار گذاشتند که امروزه عرصه‌های مختلف علم و فناوری را به تسخیر دانشمندان جوان ما درآورده است.

اکنون که جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، همه ظرفیت خود را برای به بن‌بست کشاندن انقلاب اسلامی به کار گرفته و جنگ تمام‌عیار اقتصادی را علیه ملت ایران آغاز کرده است، تأسی به فرهنگ دفاع مقدس بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

اینجانب ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای جنگ تحمیلی و همچنین ادای احترام به جایگاه رفیع جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم ایثارگران، سرافرازی همیشگی ملت بزرگ ایران و بویژه مردم بصیر و زمان‌شناس آذربایجان شرقی را از درگاه خداوند متعال مسألت می‌کنم.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 31 شهريور 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی