Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 14 مرداد 1398
کد 246

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

طرح سنجش ساختار قامتی و آموزش حرکات اصلاحی بانوان شاغل در ادارات استان اجرا می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی از آغاز اجرای طرح سنجش ساختار قامتی و آموزش حرکات اصلاحی برای بانوان شاغل در دستگاه‌های دولتی استان خبر داد.
رقیه صادق‌زاده با اعلام این خبر گفت: این طرح به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی و همکاری سازمان جهاد دانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح تا 12 شهریور ادامه خواهد داشت، گفت: این طرح از طریق مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی، در سطح ادارات استان اطلاع‌رسانی شده و انتظار داریم تا پایان طرح، 2400 نفر از بانوان برای سنجش ساختار قامتی خود به مرکز برگزاری این طرح مراجعه کنند.

صادق‌زاده با بیان اهداف این طرح، گفت: طبق نظر پزشکان متخصص، وجود 24 نوع عارضه در ساختار قامتی به مرور زمان افراد را دچار مشکلات و بیماری‌های مفصلی کرده و منجر به ناهنجاری‌های عضلانی می‌شود.

وی افزود: هدف این طرح، سنجش سلامت جسمانی و فیزیکی زنان شاغل بوده و در صورت وجود مشکلات ساختاری، حرکات اصلاحی آموزش داده می‌شود و در صورتی که به علت عادت‌های غلط، مشکلات استخوانی و عضلانی به وجود آمده باشد افراد به پزشک متخصص معرفی شده و تحت درمان قرار می‌گیرند.

صادق‌زاده در خصوص تدابیر درمانی در نظر گرفته شده برای این افراد، اظهار کرد: حرکات اصلاحی برای افراد به صورت فرد به فرد آموزش داده می‌شود و پس از دو ماه، کلاس‌های اصلاحی برای هر عارضه به طور ویژه برگزار خواهد شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در خصوص روش‌های پیشگیری از مشکلات حرکتی نیز گفت: به گفته پزشکان الگوهای ناصحیح نشستن، راه رفتن و ایستادن سبب مشکلات و فقر حرکتی در افراد می‌شود که می‌توان با تغییر الگوهای حرکتی از بروز آن جلوگیری کرد.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 مرداد 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی