Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 7 اسفند 1399
En
تاریخ : سه شنبه 15 مرداد 1398
کد 247

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان‌ شرقی:

دستگاه‌ها ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی را صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنند

مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان‌ شرقی گفت: بر اساس بند چ ماده 86 قانون برنامه پنجم توسعه، تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی خود را صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنند.
مهدی تقیون در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ و ایثار و شهادت شهرستان عجب‌شیر، با اشاره به نقش این شورا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: رمز موفقیت انقلاب در عرصه‌های مختلف، داشتن روحیه ایثار و شهادت‌طلبی است.

وی تاکیدکرد: ارج‌نهادن به ایثارگران از طریق استفاده از مدیران توانمند ایثارگر از دیگر اقدامات لازم در راستای ارج‌نهادن به مقام ایثارگران و ترویج این فرهنگ است.

تقیون اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یک تکلیف برای مسئولان بوده و عاملی مهم در جهت تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان‌ شرقی همچنین خواستار ثبت خاطرات جانبازان و  پدران و مادران شهدا، توجه بیشتر به وصیت‌نامه‌های شهیدان، اجرای برنامه‌های متناسب با قشر نوجوان و جوان و توجه به سامان‌دهی گلزارهای شهیدان شد.

تقیون با بیان اینکه حفظ عزت و کرامت خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر بسیار ارزشمند است افزود: پرداختن به مسائل و مشکلات این عزیزان و رفع دغدغه‌های جامعه ایثارگری، از اولویت‌های کاری مسوولان و از تأکیدات استاندار آذربایجان‌شرقی است.

مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی در امور ایثارگران در ادامه به تشریح بندهایی از قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران پرداخت و عنوان کرد: تکریم جامعه ایثارگری به‌عنوان صاحبان اصلی نظام و انقلاب وظیفه‌ای ملی است.

فرماندار عجب‌شیر نیز در این جلسه، افزود: طرح سپاس به‌منظور دیدار با  خانواده شهید و ایثارگر شهرستان عجب شیر در قالب ۳۵ گروه با حضور مسوولان شهرستانی هر هفته روزهای سه‌شنبه اجرا می‌شود و در این راستا تا کنون با بیش از ۴۰۰خانواده ایثارگر دیدار شده و مشکلات آنها بررسی شده است.

عادل اصغرپور با تأکید بر اهمیت شیوه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اظهار داشت: باتوجه به تغییرات سریع در اطلاع‌رسانی، در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز باید از شیوه‌های نوین استفاده شود.

وی با تأکید بر اهمیت زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، عنوان کرد: انتقال مفاهیم ایثار و شهادت به نسل جدید بویژه دانش‌آموزان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این مهم باید با استفاده از شیوه‌های نو و جذاب و به طرق مختلف انجام شود.

وی تصریح کرد: مفهوم ایثار برای عینیت بخشیدن در جامعه می‌تواند بسیار کارساز باشد که در این راستا، کار کارشناسی بسیار حائز اهمیت است.

مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی، فرماندار و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عجب شیر همچنین با حضور در منزل  خانواده شهید والامقام قربان نجفی و جانباز سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس بهرام عصرآهن با آنها دیدار کرده و با اهدای لوح سپاس از طرف استاندار، از صبر و بردباری آنان تجلیل کرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 مرداد 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی