Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 4 آبان 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 16 مهر 1399
کد 2593

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

تشدید نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برخورد قانونی با افراد خاطی

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در صورت بی‌توجهی اصناف و هر یک از بخش‌های مختلف جامعه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تهدید بهداشت و امنیت عمومی، مطابق قانون با افراد خاطی برخورد خواهد شد.
علیار راستگو در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان گفت: بررسی‌های انجام شده حاکی از کاهش 15 درصدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط مردم استان نسبت به ماه‌های گذشته است.
 
وی ادامه داد: انتظار داریم با توجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا در استان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه، بیش از پیش افزایش یابد.
 
وی از تشدید نظارت بر روند فعالیت بخش‌های مختلف در جامعه توسط گروه‌های نظارتی مشترک خبر داد و گفت: در صورت بی‌توجهی اصناف و هر یک از بخش‌های مختلف جامعه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تهدید بهداشت و امنیت عمومی، مطابق قانون با افراد خاطی برخورد خواهد شد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: گزارش فعالیت این گروه‌ها به صورت هفتگی در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا ارائه می‌شود.

راستگو به آغاز فصل سرما و احتمال افزایش مبتلایان به بیماری کرونا و آنفلوآنزا اشاره کرد و گفت: بی‌توجهی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، سلامت اجتماعی و سلامت فردی افراد را به خطر می‌اندازد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی در تشدید بیماری و افزایش آمار مبتلایان، نقش پررنگی دارد و خانواده‌ها باید به این موضوع توجه کنند.
 
وی همچنین با قدردانی از عملکرد صدا و سیما در آگاه‌سازی هرچه بیشتر مردم نسبت به بیماری کرونا، گفت: سایر رسانه‌های استان نیز در این زمینه فعال‌تر باشند.

رئیس کمیته نظارت ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا نیز در این جلسه گفت: به رغم اتخاذ تصمیمات مناسب از سوی ستاد استانی، اجرای این تصمیمات در جامعه به صورت کامل انجام نمی‌شود.

مرتضی محمدزاده ادامه داد: بیان انتقاد و تبیین وضعیت  موجود به معنای نادیده گرفتن زحمات و تلاش شبانه روزی دستگاه های مختلف نیست.

وی با تاکید بر بازتعریف سازوکار نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه، گفت: هرگونه بی‌توجهی و کم‌کاری در این بخش، تبعات بسیار منفی و جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: متاسفانه در طی شبانه روز گذشته، نتیجه تست کرونا 397 نفر در استان مثبت شده و بیش از 20 نفر از مبتلایان نیز فوت کرده‌اند.

عباسعلی درستی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، شاهد قرارگیری استان آذربایجان شرقی در اوج بیماری هستیم و متاسفانه آمار فعلی، بیشترین آمار ابتلا و مرگ در استان است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 مهر 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی