Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 4 آبان 1399
En
تاریخ : شنبه 19 مهر 1399
کد 2606

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

کمبود نان در تبریز، کذب است/ برخورد دستگاه‌های نظارتی با شایعه‌پراکنان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی هرگونه شایعات مربوط به کمبود و گرانی نان در تبریز و سایر شهرستان‌های استان را تکذیب کرد.
 علی جهانگیری با اشاره به انتشار شایعاتی مبنی بر کمبود آرد و نان در تبریز و دیگر شهرستان‌های استان، گفت: تمامی این اخبار، کذب است و هیچ مشکلی از بابت تامین آرد و پخت نان در استان وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی از جمله استان‌هایی است که برداشت گندم در آن تازه به اتمام رسیده است و بر همین اساس، اخبار منتشرشده مبنی بر کمبود آرد در این فصل، غیرمعقول و حاکی از بی‌اطلاعی حاشیه‌سازان است.

جهانگیری، افزایش پخت و ارتقای کیفیت نان را از جمله مهم‌ترین اولویت‌های استان دانست و ادامه داد: برای این منظور بخشی از آرد مورد نیاز استان از کشورهای دیگر وارد می‌شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه نسبت به حاشیه‌سازی و گران‌فروشی برخی نانوایان انتقاد کرد و گفت: هرگونه افزایش قیمت نان باید به تصویب ستاد تنظیم بازار برسد.

جهانگیری افزود: افزایش خودسرانه قیمت، تخلف است و با متخلفان طبق ضوابط و مقررات برخورد می‌شود.
 
وی همچنین خواستار افزایش نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها از سوی سازمان صمت و دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از هرگونه گران‌فروشی و برخورد با متخلفان شد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 مهر 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع رسانی2