Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 4 آبان 1399
En
تاریخ : سه شنبه 22 مهر 1399
کد 2622

فرماندار ویژه مراغه:

تعدادی از نانوایی‌های مراغه برای حذف صف‌های طولانی شبانه روزی شدند

فرماندار ویژه شهرستان مراغه به افزایش سهیمه آزاد برخی نانوایی‌ها در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این نانوایی‌ها برای حذف صف‌های طولانی و رفع مشکل نان در شهرستان به صورت شبانه روزی فعالیت خواهند کرد.

سید علی موسوی در جلسه ای که با حضور اکیپ های بازرسی از نانوایی های مراغه برگزار شد، اظهار داشت: مردم نگرانی از کمبود آرد و نان در شهرستان نداشته باشند و به شایعات توجه نکنند.

وی گفت: ذخیره آرد به اندازه کافی در شهرستان وجود دارد  و شایعه سازی ها و جو روانی ایجاد شده موجب صف های طولانی در مقابل نانوایی های لواش پز شده است.

موسوی حسینی افزود: خوشبختانه در خصوص نانوایی های سنگگ پز، بربری، نان روغنی و فانتزی در شهرستان هیچ مشکلی نداریم و تنها در نانوایی های لواش پز شاهد تجمع و صف های طولانی هستیم که با اتخاذ تدابیری در حال حل شدن است.

وی گفت: همچنین بزودی در تمامی سوپرمارکت ها و مغازه های محلات نان لواش توزیع خواهد شد.

فرماندار مراغه اضافه کرد: انتظار می رود مردم در این راستا همکاری های لازم را داشته باشند و به اندازه نیاز نان تهیه و مصرف کنند.

موسوی حسینی گفت: فصل برداشت محصول، تعطیلی خودسرانه تعدادی از نانوایی ها در روز اربعین، شایعه افزایش قیمت نان، شایعه کمبود آرد در شهرستان، ایجاد جو روانی و فضاسازی های بی پایه و اساس از جمله دلایل ایجاد صف های طولانی در مقابل نانوایی ها در چند روز اخیر بوده است.

وی اضافه کرد: اکیپ های بازرسی متشکل از دستگاه های متولی به صورت شبانه روزی در شهرستان فعال هستند و با نانوایی ها در صورت تخلف به صورت جدی برخورد می شود.

وی ادامه داد: هیچ واحد نانوایی حق تعطیلی خودسرانه را ندارد و در صورت مشاهده برخورد و لغو پروانه خواهند شد.

تعداد کل نانوایی های شهرستان مراغه ۴۲۶ واحد است که از این تعداد ۲۴۸ واحد لواش پز( ۵ واحد نیمه یارانه و بقیه یارانه ای)، ۷۵ واحد سنگک پز نیمه یارانه ای، ۳۹ واحد بربری پز نیمه یارانه ای، ۵۹ واحد نان روغنی نیمه یارانه ای، ۴ واحد فانتزی نیمه یارانه ای و یک واحد نان صنعتی نیمه یارانه ای است.

 

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مهر 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه