Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 4 آبان 1399
En
تاریخ : سه شنبه 22 مهر 1399
کد 2625

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

فرهنگ‌سازی و تلاش برای افزایش تاب‌آوری از اولویت‌های مهم حوزه پدافند غیرعامل است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی فرهنگ‌سازی و تلاش در جهت افزایش تاب‌آوری و تداوم فعالیت‌های اساسی کشور را از اولویت‌های مهم حوزه پدافند غیرعامل دانست.
محمدباقر آقایی در نشستی با دبیران کارگروه‌های 11 گانه و رابطان پدافند غیرعامل شهرستان‌های استان به منظور هماهنگی برنامه‌های هفته نکوداشت پدافندغیرعامل، گفت: رعایت اصول و الزامات پدافند غیرعامل در کشور ما با توجه به موقعیت ژئوپولیتیک آن، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نتیجه رعایت این اصول، ایمن‌سازی کشور در برابر بحران‌های مختلف است.

وی، حفاظت و صیانت از جان و مال مردم و زیرساخت‌های حساس و مهم کشور را از اهداف مهم پدافند غیرعامل برشمرد و گفت: برای تحقق این هدف باید آسیب‌ها و تهدیدها در تمامی حوزه‌ها شناسایی و احصا شده و برای رفع آنها راهکارهای مناسب اتخاذ شود.

آقایی همچنین ایجاد سپر پدافند غیرعامل در تمامی حوزه‌ها را مهم دانست و گفت: سپر پدافند غیرعامل در هر حوزه‌ای همانند حوزه سایبری باعث خواهد شد تا از زیرساخت‌ها در برابر هرگونه خطرات و تهدیدهای احتمالی حفاظت شود.

مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری همچنین با تاکید بر فرهنگ سازی و نهادینه سازی پدافند غیرعامل بین مردم گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا و ممنوعیت هرگونه تجمع، اجرای برنامه‌های هفته نکوداشت به صورت متفاوت و در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

وی با اشاره به شعار امسال هفته پدافند غیرعامل با عنوان "مقاومت فعال، تاب آوری حیرت‌انگیز، ایران قوی"، این هفته را فرصتی بزرگ برای استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه‌ها و سازمان‌ها در حوزه پدافند غیرعامل عنوان کرد و گفت: دستگاه‌ها در این فرصت خلاقیت و نبوغ خود را در این حوزه محک زده و با استفاده از ظرفیت خود در فرهنگ سازی این حوزه نقش موثری ایفا کنند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مهر 1399
  • توسط - پدافند غیر عامل