Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 1 آبان 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 24 مهر 1399
کد 2647

فرماندار اهر:

اجرای پروژه‌های میراث فرهنگی از مطالبات به حق مردمی است

فرماندار اهر اجرای پروژه‌های میراث فرهنگی را از مطالبات به حق مردمی دانست و گفت: نباید با شعارها و وعده‌های توخالی و نگاه آرمانی مردم را امیدوار کنیم و باید در تحقق خواسته‌های به حق مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.
رسول خدابخش امروز در دیدار اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان بر ضرورت حمایت از این انجمن تاکید کرد و گفت: کارهای انجام شده در حوزه میراث فرهنگی متناسب با پیشینه فرهنگی و تاریخی شهرستان نیست.

وی گفت: شهرستان اهر در این حوزه با این همه قابلیت و ظرفیت مغفول و مظلوم واقع شده است و ضرورت دارد با پرهیز از کلی‌گویی‌ها، پروژه های این حوزه با اولویت زمان‌بندی شود.

فرماندار اهر دیدار بقعه شیخ شهاب‌الدین محمود اهری را افتخاری بزرگ برای منطقه ارسباران و شهرستان اهر ذکر کرد و انتخاب مسوول مستقیم برای پیگیری امور مربوط به ثبت جهانی این اثر تاریخی منحصر به‌فرد را خواستار شد.

وی، ثبت جهانی و توجه ویژه به این اثر مهم تاریخی را یک مطالبه عمومی از سوی مردم و مسوولان شهرستان عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که با راهکارهای قانونی و همکاری اداره‌کل اوقاف و همراهی ادارات مستقر در محوطه این بقعه شاهد  تسریع در امور باشیم .

خدابخش بر ضرورت نظارت و کارشناسی لازم طرح‌های گردشگری تاکید کرد و افزود: باید طرح‌های پیشنهادی در حوزه گردشگری دارای توجیه فنی و کارشناسی شده باشد و انجمن میراث فرهنگی نقش موثری را در راهنمایی و تخصصی کردن طرح‌ها و راهنمایی و مشاوره داشته باشد.

رئیس کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان اهر بر ضرورت حمایت از طرح‌های خدمات گردشگری با مشارکت بخش خصوصی تاکید کرد و یادآور شد: در تحقق این امر ضمن هماهنگی  و برگزاری جلسات مختلف با ادارات مرتبط و لحاظ رعایت موازین بهداشتی و امنیت غذایی از  ایجاد طرح‌های متناسب با حوزه گردشگری در شهرستان اهر حمایت می‌شود.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 24 مهر 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی اهر