Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 19 اسفند 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 1 آبان 1399
کد 2693

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی:

نیروی انسانی ماهر، اساس توسعه همه‌جانبه استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی، نیروی انسانی ماهر را اساس توسعه همه‌جانبه استان دانست و بر ضرورت مهارت آموزی در بخش‌های مختلف تاکید کرد.
علی جهانگیری در جلسه شورای توسعه مهارت استان، گفت: مهارت آموزی، صرفا منحصر به حوزه صنعت و تولید نیست بلکه شامل تمامی بخش‌های خدماتی، اقتصادی، اجتماعی، کشاورزی و حتی فرهنگی می‌شود.

وی با تاکید بر برگزاری منظم و مستمر جلسات شورای توسعه مهارت استان، خواستار همکاری تمامی دستگاه‌های عضو این شورا برای اجرای مصوبات شد و ادامه داد: از سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز انتظار داریم توجه بیشتری نسبت به رفع مشکل مالی پروژه‌های مصوب این ستاد داشته باشد.

جهانگیری با اشاره به مزایای توسعه مهارت آموزی در بخش‌های مختلف، اظهار داشت: باید بتوانیم میزان مهارت در افراد شاغل را هم افزایش داده و شعار " هر شاغل، یک مهارت" را در استان محقق کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: افراد فاقد مهارت، توان کافی و تخصص لازم برای اشتغال را ندارند و بر همین اساس باید هر فرد شاغلی در استان، مهارت‌های لازم برای همان کار را دارا باشد.
 
روند راه‌اندازی مرکز آموزش هتل‌داری و قطب گردشگری استان و واگذاری آن به بخش خصوصی، تسریع در ایجاد زنجیره ارزش کیف، کفش و مصنوعات چرمی و آخرین وضعیت ایجاد بانک اطلاعاتی استادکاران مهارتی استان در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 1 آبان 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی