Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : جمعه 23 آبان 1399
کد 2802

فرماندار اهر:

ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری گامی در راستای توسعه فرهنگی منطقه است

فرماندار اهر ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب الدین اهری را گامی در جهت توسعه فرهنگی منطقه دانست و گفت: با همکاری دستگاه های مسئول، ضمن تحقق نیت واقف، زمینه ثبت جهانی این مجموعه فراهم می شود.
رسول خدابخش در جلسه مشترک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، میراث فرهنگی و فرمانداری اهر، افزود: با انجام اقدامات لازم، یقینا درآمد موقوفه نیز چند برابر خواهد شد، چراکه این بقعه، اثری ارزشمند و بی‌بدیل بوده و با توافقات انجام شده قطعا به جایگاه اصلی خود خواهد رسید.

وی با تاکید بر این‌که شهرستان اهر، پتانسیل و توانمندی‌های بالایی دارد و با تعاملات بین بخشی، حرکات ارزشمندی در این مجموعه انجام خواهد شد، افزود: بر این اساس، هم نیت واقف اجرایی شده و هم ثبت جهانی اثر که دغدغه فرهنگ و مردم است، محقق می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به جایگاه و ارزش بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری، گفت: باید نگاه فرهنگی که مردم اهر نسبت به بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری طی سال‌های متمادی داشتند، احیا شده و احیای این نگاه فرهنگی در کنار ثبت جهانی این اثر، بسیار ارزشمند خواهد بود.

حجت‌الاسلام سید شهاب الدین حسینی به جایگاه ویژه و معنوی بقعه شیخ شهاب الدین اهری در بین مردم منطقه اشاره کرد و افزود: لازمه احیای این نگاه فرهنگی یک حرکت زیبا بوده که در حال شکل‌گیری است.

وی با تاکید بر این‌که ما موافق ثبت جهانی این مجموعه تاریخی بوده و هر آنچه در توان داشته باشیم، کمک خواهیم کرد، افزود: احیای مباحث فرهنگی و ثبت جهانی این اثر تاریخی در اقتصاد گردشگری منطقه نیز موثر خواهد بود.

حسینی با تاکید بر اهمیت توجه به بحث گردشگری مذهبی و ابعاد گسترده آن، بیان کرد: در بحث سرمایه‌گذاری و توجه به نگاه گردشگری نیز راغب هستیم تا در راستای توسعه منطقه نیز گام برداشته شود.

وی با اشاره به آمادگی و رغبت اداره کل اوقاف و امو خیریه استان در حوزه سرمایه‌گذاری و استفاده بهینه از ظرفیت موقوفات در راستای توسعه منطقه، گفت: در حوزه احداث هتل و رستوران نیز آماده هستیم و می‌توان از بعد فرهنگی، مذهبی، اقتصادی و گردشگری به این مباحث ورود کرد.
  • نوشته شده
  • در جمعه 23 آبان 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی اهر