Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 13 اسفند 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 5 آذر 1399
کد 2854

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

فرهنگ‌سازی و آموزش در حوزه مصرف منابع آبی افزایش یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: صرفه جویی در مصرف منابع آب، وظیفه‌ای همگانی است و دستگاه‌های مسئول باید آموزش و فرهنگ‌سازی را در این زمینه افزایش دهند.
جواد رحمتی در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان، با تاکید بر اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی اقشار مختلف مردم برای صرفه‌جویی در مصرف منابع آب، اظهار داشت: اجرای برنامه‌های آتی حوزه آب و انرژی باید متناسب با ظرفیت استان و منابع مالی موجود انجام شده و از هر گونه اقدامات غیرتخصصی و اتلاف منابع مالی پرهیز شود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های مرکزی، حمایت بیشتری از طرح‌ها و پروژه‌های استانی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه به تبیین برنامه سازگاری با کم آبی استان پرداخت و گفت: جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، روز شنبه هفته آتی با حضور وزیر نیرو برگزار خواهد داشت و استاندار محترم نیز در این جلسه شرکت می کنند.

یوسف غفارزاده با اشاره به وجود 12 سد بزرگ در استان، گفت: میزان تراز طبیعی این سدها، سه میلیارد و 447 میلیون مترمکعب است.

وی ادامه داد: میانگین بارش استان نسبت به پنج سال گذشته، افزایش یافته و همچنین وضعیت آب های سطحی استان نیز نسبت به همین بازه زمانی، شش سانتی متر افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تعدادی دیگر از مسئولان استانی نیز در این جلسه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 5 آذر 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی