Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 3 ارديبهشت 1400
En
تاریخ : سه شنبه 25 آذر 1399
کد 2976

از سوی سازمان امور اجتماعی کشور؛

استانداری آذربایجان شرقی، رتبه اول کشور در اجرای برنامه‌های ابلاغی عفاف و حجاب شد

استانداری آذربایجان شرقی رتبه اول کشور در زمینه اجرای برنامه‌های ابلاغی عفاف و حجاب از سوی سازمان امور اجتماعی کشور را کسب کرد.
براساس گزارش سازمان امور اجتماعی کشور که در جلسه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای مصوبه 820 شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه عفاف و حجاب ارائه شد، استانداری آذربایجان شرقی موفق به کسب رتبه نخست کشور در زمینه اجرای برنامه‌های ابلاغی عفاف و حجاب از سوی این سازمان شده است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی  و دبیر کارگروه توسعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب استان در این جلسه که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس سازمان امور اجتماعی کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌های استان که در پیاده سازی، اجرا و ارائه گزارش‌های حوزه عفاف و حجاب با این کارگروه همکاری کرده‌اند، گزارشی از برنامه های انجام یافته و برنامه های پیشنهادی در این حوزه ارائه کرد.

رقیه صادق‌زاده اظهار داشت: در راستای ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب، نیازمند نهادینه کردن آن در بین افراد جامعه هستیم که لازمه آن همکاری و هماهنگی تمامی نهادها و دستگاه‌های مرتبط است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: پس از ابلاغ مصوبه 820 شورای عالی انقلاب فرهنگی، اولین جلسه ستاد در بهمن ماه سال گذشته برگزار و ضمن انتخاب مدیر کل زنان و خانواده استانداری به عنوان دبیر ستاد، وظایف و ماموریت های دستگاه های مختلف در این زمینه ابلاغ شد.

بدر شکوهی با اشاره به دین‌مداری و غیرتمندی مردم استان، تاکید کرد: خوشبختنانه با اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده در زمینه عفاف و حجاب، میزان رعایت شئونات اسلامی در استان در حد مطلوبی است.

وی تعدد مراکز تصمیم گیر در موضوع عفاف و حجاب را از معضلات اصلی در این حوزه برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت گروه‌های مرجع و سازمان های مردم نهاد و ابزار هنر بهترین راهکار برای مقابله با پدیده بدحجابی و بی حجابی در جامعه است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 آذر 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی