Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : پنجشنبه 3 مرداد 1398
کد 299

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

سیستم کارفرمایی استان، استفاده از نیروهای ماهر و آموزش‌دیده را جدی بگیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای شاغلان صنعت ساختمان تأکید کرد و گفت: سیستم کارفرمایی استان باید استفاده از نیروهای ماهر و آموزش‌دیده را جدی بگیرد.
جواد رحمتی در جلسه شورای فنی استان، افزود: باید با استفاده از ابزارهای تشویقی و محدودکننده، شاغلان صنعت ساختمان را برای شرکت در دوره‌های آموزشی و مهارت‌افزایی ترغیب کرد، چراکه احساس می‌شود در این زمینه عقب مانده‌ایم.

وی ادامه داد: آموزش و مهارت‌آموزی در جوامع پیشرفته حرف اول را در حرفه‌های مختلف می‌زند و حتی قبل از تولید انبوه یک محصول، مهارت‌های لازم برای کار با آن به متخصصان مرتبط ارائه می‌شود.

رحمتی با اشاره به آمار ارائه شده از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مبنی بر اینکه 2800 نفر از شاغلان صنعت ساختمان در استان در کلاس‌های مهارت‌آموزی شرکت کرده‌اند، گفت: این آمار بسیار کم نشان می‌دهد که استفاده از نیروهای ماهر و آموزش‌دیده، در سیستم کارفرمایی جدی گرفته نمی‌شود.

وی افزود: امروزه نرخ بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیشتر از دارندگان مدرک دیپلم است که نشان می‌دهد نیروهای تحصیل‌کرده ما دارای مهارت کافی برای ورود به بازار کار نیستند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین به اهمیت جایگاه شورای فنی استان اشاره کرد و گفت: این شورا باید مرجع تصمیم‌گیری در حوزه‌های فنی و عمرانی باشد که لازمه آن مشارکت دستگاه‌های عضو است.

رحمتی خواستار غنی‌سازی محتوای جلسات شورای فنی شد و گفت: انتظار داریم از ظرفیت این شورا برای حل مشکلات حوزه‌های فنی و عمرانی استان استفاده شود و دستگاه‌ها مسائل مبتلابه خود را به دبیرخانه این شورا ارجاع دهند.

در این جلسه طرح جامع نظام تعیین صلاحیت حرفه‌ای و آموزش مهارت‌های شاغلان صنعت ساختمان ارائه و مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 3 مرداد 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی