Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : شنبه 29 آذر 1399
کد 2999

استاندار آذربایجان شرقی:

بانک ملی ایران در طرح‌های توسعه استان مشارکت بیشتری داشته باشد

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از حمایت‌های بانک ملی ایران از توسعه تولید و اشتغال، خواستار افزایش سرمایه‌گذاری این بانک در طرح‌های صنعتی، تولیدی و کشاورزی استان شد.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در دیدار اعضای هیأت مدیره بانک ملی ایران با وی، تحقق شعار "جهش تولید" را رمز اصلی پیشرفت و عبور کشور از مشکلات اقتصادی دانست و بر همکاری تنگاتنگ بانک‌ها با صاحبان واحدهای تولیدی و بخش خصوصی در این راستا تأکید کرد.

وی افزود: در کنار حمایت از اشتغال، ورود بانک‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری در زیرساخت ها نیز بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه منابع بانک‌ها باید به نفع مردم، استفاده شود، خواستار افزایش اختیارات واحدهای استانی بانک ملی در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی شد.

عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران نیز در این دیدار آمادگی این بانک را برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های کلان توسعه شهری و صنعتی در آذربایجان شرقی اعلام کرد.

سیدفرید موسوی با ارائه گزارشی از عملکرد بانک ملی ایران، سهم این بانک از منابع و مصارف بانکی استان آذربایجان شرقی را به ترتیب 22 و 27 درصد اعلام کرد و گفت: نسبت مطالبات به مصارف این بانک در استان، 2.6 درصد و نسبت مصارف به منابع 70 درصد است.

وی با بیان اینکه در سال 99 بیش از 32 هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک ملی ایران در استان پرداخت شده است، افزود: در این مدت 75 هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به این بانک معرفی شده که 85 درصد این تسهیلات پرداخت شده است.

موسوی همچنین از پرداخت 24هزار فقره تسهیلات گره‌گشایی به افراد نیازمند، مشارکت 3.5 میلیارد ريالی در طرح کمک مومنانه و مشارکت در 6 طرح مدرسه‌سازی در آذربایجان شرقی توسط این بانک خبر داد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 29 آذر 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی