Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 19 اسفند 1399
En
تاریخ : يکشنبه 14 دي 1399
کد 3107

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی:

بازرسی‌ها و کنترل بازار در استان هوشمند می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: با استفاده از روش‌های علمی، نظارت و بازرسی‌های کنترل بازار در استان هوشمندسازی و نظام‌مند می‌شود.
علی جهانگیری در جلسه تنظیم بازار استان، افزود: با همکاری دانشگاه تبریز طرح هوشمند سازی و نظام مند کردن نظارت و بازرسی های کنترل بازار با روش های علمی و استقرار سامانه داشبورد مدیریتی تنظیم بازار در استان اجرا می شود.

وی ادامه داد: در فاز نخست این طرح سامانه هوشمند بازرسی نوبه ای و موردی مبتنی بر روش های پیشرفته نمونه گیری آماری اجرا می شود که اطلاعات تمامی اصناف در سطح شهر تبریز به صورت کامل و دقیق در سامانه آمده است.

جهانگیری گفت: این طرح یک سامانه بازرسی هوشمند نوین موردی و نوبه ای است که با توجه به اینکه دارای پشتوانه علمی است نتایج آن با سطح اطمینان ۹۹ درصد ارایه خواهد شد.

وی اظهار کرد: در این سامانه لیست واحدهای صنفی جهت بازرسی براساس رهیافت های سامانه هوشمند و یا بر اساس استخراج لیست واحدهای شکایات مردمی دریافتی قابل دسترسی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی افزود: ثبت و نشاندار کردن واحدهای فاقد تخلف و یا داری تخلف بر اساس موقعیت جغرافیایی، کدپستی، کد ملی و شاره پروانه امکان پذیر است.

جهانگیری گفت: با اجرای این طرح،  امکان دسترسی به نمونه های مختلف فراهم است و همچنین این امکان وجود دارد که سامانه به ما پیشنهاد دهد که در طول هفته یا ماه از کدام صنوف بازرسی انجام گیرد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 دي 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی