Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : جمعه 26 دي 1399
کد 3183

فرماندار ویژه مراغه:

۶۹ روستای مراغه از خدمات اینترنتی محروم هستند

فرماندار ویژه شهرستان مراغه درجلسه بررسی مشکلات موجود در زمینه دسترسی به شبکه های تلفن همراه و اینترنت در این شهرستان گفت: هم اکنون ۶۹ روستای این شهرستان از خدمات اینترنتی محروم هستند.
سیدعلی موسوی در جلسه بررسی مشکلات اینترنت و شبکه تلفن همراه مراغه و عجب شیر افزود : بیشتر روستاهای محروم از دسترسی به شبکه های تلفن همراه و اینترنت در بخش سراجو بوده که مردم این منطقه را با مشکل مواجه کرده است.

وی اعلام کرد: امسال برای رفع این مشکل، از مجموع ۱۱ دکل تقویت شبکه تلفن همراه، عملیات اجرایی ۶ دکل به پایان رسیده و احداث پنج دکل دیگر نیز در حال انجام است.

وی اضافه کرد: بهره گیری از دستگاه های تقویت فرکانس و نیز احداث دکل های مخابراتی برای بهره مندی روستاهای این شهرستان از شبکه تلفن و اینترنت همراه در دستور کار دولت قرار دارد.

علی علیزاده نیز در جلسه بررسی مشکلات اینترنت و شبکه تلفن همراه مراغه و عجب شیر افزود: متاسفانه برخی از روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از اینترنت ثابت و همراه برخوردار نیستند و این امر مشکلات بزرگی برای بهره مندی دانش آموزان از آموزش های مجازی در ایام کرونایی ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در بخش سراجو و به ویژه منطقه قوری چای پوشش اینترنت و تلفن همراه کمتر از ۱۰ درصد است.

وی گفت: ایجاد عدالت در توسعه زیرساخت های اینترنتی در مراغه به عنوان شهر دوم استان آذربایجان شرقی توسط وزارت ارتباطات و نهادهای متولی امر بیش از پیش ضروری است.

علیزاده افزود: برای این منظور، تحت پوشش قرار دادن روستاهای محروم از دسترسی به شبکه های تلفن همراه و اینترنت در اولویت وزارت ارتباطات و نیز سازمان تنظیم مقررات رادیویی قرار گیرد.

۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال آینده از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی نیز گفت: تامین دسترسی ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰خانوار اولویت وزارت ارتباطات تا یک سال آینده است.

محمد فرزاد با اشاره به وضعیت دسترسی روستاهای مراغه به اینترنت و شبکه تلفن همراه افزود: از مجموع بیش از ۱۳۰ روستای بالای ۲۰خانوار این شهرستان، ۸۴ روستا از دسترسی به این زیرساخت ها بهره مند هستند.

وی اضافه کرد: تقویت و ارتقای شبکه تلفن همراه با همکاری اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت از رویکردهای وزارت ارتباطات برای بهره مندی مناطق محروم روستایی از اینترنت و شبکه تلفن همراه در این شهرستان است.
  • نوشته شده
  • در جمعه 26 دي 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه