Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : جمعه 26 دي 1399
کد 3189

فرماندار ورزقان:

تهذیب و تعلیم دو وظیفه اساسی آموزش و پرورش است

فرماندار ورزقان گفت: تربیت مناسب آینده‌سازان این مرز بوم در کنار آموزش با مورد توجه بیش از پیش مدیران آموزش و پرورش قرار گیرد.
محمدباقر خانی در جلسه شورای آموزش و پرورش ورزقان، با اشاره به نقش غیرقابل انکار آموزش و پرورش در شکل‌گیری آینده کشور، هزینه برای این مهم را، سرمایه‌گذاری بلند مدت عنوان کرد.
 
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا ویروس که منجر به ارائه آموزش به صورت غیر حضوری شده است، گفت: ارائه آموزش غیر حضوری مشکلاتی را برای معلمین و دانش‌آموزان سبب شده که امید است با ریشه‌کنی بیماری کرونا ویروس دوباره شاهد حضور دانش‌آموزان در مدارس باشیم.
 
فرماندار ورزقان با تاکید بر نقش مهم ارتباط حضوری معلمین در تربیت و شکل‌گیری شخصیت اجتماعی دانش‌آموزان، اظهار داشت: با فراگیر شدن بیماری کووید۱۹ این ارتباط بسیار کم‌رنگ شده است.
 
وی تاکید بر اینکه برخورداری از فضای فیزیکی مناسب آموزشی حق دانش‌آموزان مناطق مختلف است، اظهار داشت: برای تامین این مهم دو تفاهم‌نامه مهم برای احداث مدارس در مناطق ورزقان و خاروانا امضاء شده است که مدارس یک کلاسه و دو کلاسه در روستاها را بنیاد علوی و مدارس ۶ کلاسه و ۱۲ کلاسه نیز توسط شرکت ملی صنایع مس ایران احداث خواهد شد و علاوه بر این، دو مدرسه نیز توسط یکی از خیرین بومی شهرستان در دست اجرا است.
 
خانی معادن را ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه دانست و افزود: خوشبختانه قوانین خوبی برای استفاده از این ظرفیت موجود است که باید در کنار تلاش برای استفاده از ظرفیت قانون، با تعامل سازنده معادن را متقاعد به مشارکت در پروژه‌های زیرساختی و نقش آفرینی در توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی منطقه کرد.
 
محمدی مدیر آموزش و پرورش ورزقان نیز از شروع آموزش حضوری در مدارس زیر ۵۰ نفر و پایه‌های اول و دوم ابتدایی طبق دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با بیمارب کرونا از هفته آینده در این شهرستان خبر داد.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 26 دي 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی ورزقان