Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 3 ارديبهشت 1400
En
تاریخ : دوشنبه 29 دي 1399
کد 3192

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت بزرگداشت شهدای بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز در 27 دی سال 1365

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مراسم بزرگداشت شهدای بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز در 27 دی سال 1365، بر ادامه راه مقدس این شهیدان والامقام توسط جوانان دانشمند و متخصص تأکید کرد.
متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

دانشگاه همیشه منشاء تحولات سازنده و دانشجویان در حل مسائل جامعه پیش‌رو بوده‌اند؛ این موضوع در دوران دفاع مقدس نیز به زیباترین مشکل متجلی شد و دانشگاهیان در کنار حضور در خطوط مقدم جبهه در کسوت رزمندگان و فرماندهان، بخش اعظم پشتیبانی فنی و مهندسی جنگ را نیز بر عهده داشتند و تخصص خود را برای تامین نیازهای رزمندگان به کار می‌بستند.

از جمله طلایه‌داران حرکت خودکفایی در عرصه دفاعی، جمعی از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تبریز با حمایت جهاد دانشگاهی بودند که در تامین نیاز رزمندگان تلاش می‌کردند، عظمت و بزرگی کار آنان موجب شد که دشمن کوردل محل کارگاه این حرکت افتخارآمیز را بمباران و ۲۲ تن از بهترین دانشجویان و قهرمانان عرصه علمی را به شهادت برساند.

عطر وجود این شهیدان گران‌قدر برای همیشه در فضای دانشگاه تبریز، مشهدالشهدای دانشگاه‌های ایران، ماندگار شده و راه مقدس و متعالی آنان توسط جوانان دانشمند و متخصص این دانشگاه ادامه دارد.

اینجانب یاد و خاطره شهدای دانشجو، شهیدان جهاد دانشگاهی بویژه شهدای بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز را گرامی می‌دارم و از صبر و استقامت خانواده‌های آنان قدردانی می‌کنم.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 دي 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی