Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 12 اسفند 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 9 بهمن 1399
کد 3276

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

تشکیل قرارگاه پدافند پرتوی در شهرستان‌های مرزی جلفا و خداآفرین

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی از تشکیل قرارگاه پدافند پرتوی در شهرستان‌های مرزی جلفا و خداآفرین خبر داد.
محمدباقر آقایی با حضور در جلسه ستاد پدافند غیرعامل شهرستان‌های جلفا و خداآفرین، ضمن تشریح اهداف و مأموریت‌های قرارگاه پدافند پرتوی، اظهار داشت: آماده بودن در برابر هرگونه حوادث پرتوی مستلزم تهیه طرح‌ها  و سناریوهای رزمایش با موضوعات مختلف است.
 
وی تأکید کرد: برای آماده سازی و تهیه این طرح ها و سناریوها، رصد و پایش مراکز خطرزای پرتوی شهرستان‌ها را بدون ایجاد تنش‌های اجتماعی و شایعه پراکنی باید به صورت مرتب انجام دهیم.
 
وی خاطرنشان کرد: رصد و پایش تهدیدها، آموزش و اطلاع رسانی به افکار عمومی، از جمله ماموریت های قرارگاه پدافند پرتوی است.
 
آقایی با اشاره به اقدامات ضروری قرارگاه پدافند پرتوی بعد از راه اندازی آن، تأکید کرد: رسالت اصلی این قرارگاه مصون سازی زیر ساخت ها و صیانت از جان انسان هاست، لذا فعالیت و تشکیل منظم جلسات قرارگاه پدافند پرتوی و کارگروه‌های تخصصی مربوط ضروری است.
 
فرماندار جلفا نیز اظهار داشت: قرارگاه پدافند پرتوی در جهت ساماندهی سیستم دفاعی منطقه با رویکرد کاهش خطر و مصون سازی زیر ساخت های پرتوی راه اندازی شده است.
 
صادق احمدی با بیان اینکه برنامه ریزی برای مدیریت حوادث، یک امر ضروری و انکار ناپذیر است، افزود: علاوه بر همبستگی، انسجام، دقت و همکاری دستگاه‌های مسئول با یکدیگر، سیستم بهداشت و درمان نیز باید ضمن همکاری تنگاتنگ با قرارگاه، آمادگی خود را برای مدیریت حوادث احتمالی افزایش دهد و کارگروه‌های تخصصی قرارگاه جلسات خود را بصورت منظم تشکیل دهند.
 
فرماندار خداآفرین نیز گقت: ماهیت صدمات و آسیب‌های ناشی از حوادث پرتوی و هسته‌ی ایجاب می‌کند که سازمان‌های لشکری و کشوری در ارائه پاسخ، مشارکت و ایفای نقش کنند.
 
علی امیری راد افزود: لازمه مدیریت یکپارچه‌ پاسخ به بحران، هسته آن است که بتوان در مواقع ضروری با عوامل قرارگاه پرتوی ارتباط سریع برقرارکرد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 9 بهمن 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی