Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 3 ارديبهشت 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 15 بهمن 1399
کد 3327

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

افزایش مشارکت در حمایت از معلولان، نشان‌دهنده همبستگی مردم استان است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه خیران، بازوان توانمند دولت در کارهای اجرایی هستند، افزود: افزایش مشارکت‌های مردمی در حمایت از جامعه معلولان، گویای ضریب بالای همبستگی و مواسات در میان شهروندان استان است.
بدر شکوهی در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان، افزود: در تمامی عرصه‌های جامعه هر وقت زمینه برای حضور و مشارکت مردم هموار شده است دستاوردهای بزرگی نصیب کشور شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: موسسات و سازمان‌های خیریه فعال و ریشه‌دار استان در حوزه‌های مختلف مانند نگهداری از معلولان و سالمندان عملکردی درخشان و برجسته در سطح کشور داشته‌اند.
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا، فشار مضاعفی بر اقشار مختلف اجتماعی بویژه سالمندان و معلولان وارد کرده است، افزود: باید توجه ویژه‌ای برای رفع مشکلات و دغدغه‌های این بخش از جامعه صورت گیرد و اقدامات هدفمند جهت افزایش تاب‌آوری اجتماعی این افراد اجرا شود.
 
شکوهی اظهار داشت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان ظرفیت بسیار مهمی برای شناسایی مسایل و مشکلات مددجویان به شمار می روند و در کنار این امر می توانند راهبردهای علمی لازم جهت شکوفایی استعدادهای معلولان و تسهیل و روان‌سازی زندگی آنها در اجتماع ارائه کنند که لازم است برای استفاده بهینه از این ظرفیت برنامه ریزی شود.
 
صحاف، مدیر کل بهزیستی استان نیز در این جلسه گزارشی از میزان کمک های نقدی و غیرنقدی خیران استان در حمایت از جامعه معلولان ارائه کرد و گفت: در سال جاری ساخت 485 مسکن برای خانوده های دارای دو معلول از محل اعتبارات دولتی و مساعدت های مردم و خیران بزگوار اقدام شده است که 400 مسکن تکمیل و تحویل مددجویان شده و بقیه نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد.
 
وی افزود: در 9 ماهه سال 99، میزان اعتبارات دولتی و کمک های نقدی خیران استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد داشته است که با وجود مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا در جامعه، نشان دهنده توجه ویژه دولت و همچنین فرهنگ خودیاری و همدلی بالای مردم استان است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 15 بهمن 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی