Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 12 اسفند 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 16 بهمن 1399
کد 3342

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

مربیان و متولیان تربیتی، الگوهای انقلاب اسلامی را برای نسل جدید معرفی کنند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: مربیان و متولیان تربیتی الگوهای انقلاب اسلامی را برای نسل جدید بویژه کودکان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان میهن اسلامی معرفی کنند.
بدر شکوهی در مراسم گرامی‌داشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و دهه فجر در مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تبریز، با اشاره به نقش ارزشمند و بی‌بدیل زنان در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: الگوی زنان در این مسیر الهی، حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب(س) بوده و جهت‌گیری متعالی امام راحل درخصوص حقوق زن موجب رشد، تعالی و هویت‌یابی زن مسلمان ایرانی شد.

وی با اشاره به تحولات عظیم در فرهنگ و ساختار فکری جامعه در حوزه حقوق زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: افزایش چشمگیر حضور زنان در مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، هنری و ورزشی، ارتقای شاخص‌های بهداشت و درمان و تصویب قوانین متناسب با شرایط بانوان و دست‌یابی به امنیت عمومی بی‌نظیر در این حوزه، قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

شکوهی افزود: باعنایت به جایگاه خطیر و ارزشمند زن در جامعه اسلامی، برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید گام‌های عملی بیشتری برای تحقق ارزش‌های این حوزه برداریم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت تبیین نقش زنان در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی، گفت: نقش‌آفرینی زنان در دوران انقلاب و دفاع مقدس را باید به طور صریح و روشن به نسل‌های جدید تبیین و تشریح کرد، چرا که دشمنان انقلاب با بهره‌گیری از ابزارهای ارتباطی نوین و فضای سایبری یک جنگ تمام‌عیار فرهنگی را بر ضد نظام جمهوری اسلامی به راه انداخته اند و در این تهاجم، نقطه تمرکز اصلی معاندان، تضعیف و تخریب بنیان خانواده و مخدوش کردن هویت اصیل زن مسلمان است.

وی تأکید کرد: باید با الگو گرفتن از زنان انقلابی و تمهید سازوکارهای مناسب جامعه امروزی، افق‌های روشن‌تری با هدف بسط و توسعه فرهنگ اصیل و متعالی علوی برای فردای جامعه تبیین و ترسیم شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی همچنین با قدردانی از همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با دفاتر تسهیل‌گری، همکاری و تعامل تمامی نهادها و سازمان‌ها را ضامن موفقيت این دفاتر عنوان کرد.

علی بینش، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هم گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این کانون در مناطق محروم و کم‌برخوردار و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در قالب طرح پیک امید ارائه کرد.
 


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 بهمن 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی