Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 16 آذر 1400
En
تاریخ : پنجشنبه 16 بهمن 1399
کد 3344

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان ‌شرقی تأکید کرد:

لزوم تشدید نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی/ عادی‌انگاری خطر بزرگی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان ‌شرقی با اشاره به کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در سطح استان نسبت به روزهای گذشته، خواستار جدی‌تر شدن نظارت‌ها در این حوزه شد.
بدر شکوهی در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: تثبیت وضعیت بیماری کرونا دغدغه همه مسئولان است و این موضوع، ارتباط تنگاتنگ با همکاری و همراهی مردم دارد.

وی ادامه داد: در این زمینه رسانه‌ها نقش بسزایی در راستای همراه کردن مردم برای رعایت بیشتر شیوه‌نامه‌های بهداشتی و عدم عادی‌انگاری دارند.

شکوهی اظهار داشت: در افکار عمومی، عادی‌انگاری اتفاق افتاده که این خطر بسیار بزرگی است و باید برای جلوگیری از این موضوع برنامه‌ریزی کرد.

وی گفت: متاسفانه در برخی ادارات شاهد برگزاری همایش‌ها و سیمنارهای غیرضروری هستیم که باید جلوگیری شود و در صورت لزوم این همایش ها به صورت مجازی برگزار شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به درخواست اتحادیه ها برای برگزاری انتخابات هیأت مدیره، اظهار داشت: انتخابات اتحادیه ها با تمهیدات لازم برای پیشگیری از تجمعات و رعایت شیوه نامه های بهداشتی امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: در آستانه سال جدید قرار داریم و طبیعی است که مراجعات مردم به مراکز خرید افزایش یابد در این خصوص نیز باید برنامه ریزی کرد تا از تجمعات جلوگیری شود.

شکوهی افزود: اگر شیوه نامه های بهداشتی رعایت نشود و از تجمعات جلوگیری نکنیم با موج چهارم کرونا با شدت بیشتری مواجه خواهیم بود که بسیار نگران کننده است.

وی اظهار داشت: اماکن و سالن های ورزشی نیز باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ظرفیت ۵۰ درصدی خود فعالیت کنند و در غیر این صورت طبق قانون با متخلفان برخورد می شود.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 بهمن 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی