Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 18 بهمن 1399
کد 3377

به مناسبت روز مادر انجام شد؛

بازدید مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی از مرکز سالمندان فیاض‌بخش تبریز

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه ظهرا(س) و روز مادر، به همراه مدیرکل بهزیستی استان از مرکز سالمندان فیاض‌بخش تبریز بازدید کرد.
رقیه صادق‌زاده ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این مرکز، با تعدادی از مادران در فضایی صمیمی دیدار و با اهدای شاخه گل، روز مادر را به آنان تبریک گفت.
 
وی، ارج نهادن به والدین به ویژه مقام مادر را از بزرگترین توصیه های دین مبین اسلام برشمرد و گفت: با توجه به اینکه جمعیت کشور درحال رفتن به سمت سالمندی است، باید فرهنگ احترام وتکریم والدین بیش از پیش در آموزه های فرزندان قرار گیرد.
 
صادق‌زاده تأکید کرد: نسل های جدید تجربیات و حضور موثر سالمندان در خانه را به عنوان برکات زندگی و چراغ راه سرلوحه خود قرار دهند.
 
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی۵۰۰ هزار نفر سالمند داریم، گفت: ۱۰ درصد جمعیت استان سالمند هستند و از این تعداد حدود یک دهم درصد تحت پوشش بهزیستی استان هستند.
 
فرگل صاحف افزود: ۳۸۶ نفر از سالمندان در ۹ مرکز شبانه نگهداری می‌شوند و در ۹ مرکز روزانه نیز به ۳۸۰ نفر خدمات ارائه می‌ شود؛ همچنین چهار مرکز ویزیت در منزل داریم که خدمات ارائه می‌دهند.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 بهمن 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی