Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 19 بهمن 1399
کد 3391

مديرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

افزایش 20 درصدی اعتبار تخصیص‌یافته به دهیاری‌های استان در سال جاری

مديرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی، اعتبار تخصیص‌یافته به دهیاری‌های استان را در سال 1398 مبلغ 205 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: به‌رغم اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا بخش زیادی از درآمد دولت کاهش یافته بود، در سال جاری تاکنون مبلغ 188 میلیارد تومان به حساب دهیاری‌ها تخصیص یافته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش یافته است.
تقی کرمی در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و خدماتی روستاهای بخش مرکزی شهرستان آذرشهر، افزود: روستاهای استان در جذب قیر رایگان رتبه اول کشوری را دارند و میزان برخورداری روستاهای استان از خدمات گاز نیز بیش از 97.5 درصد است.

وی خاطرنشان کرد: تا سال 1392 تنها در 57 روستای استان خدمات اینترتی وجود داشت، ولی هم اکنون در 1946 روستا این خدمات ارائه می‌شود.

فرماندار آذرشهر نیز با برجسته خواندن دستاوردهای نظام در حوزه های مختلف گفت: زیرساخت های توسعه و رشد در شهرستان آذرشهر با شتاب بیشتری جریان دارد واین امر با همراهی مردم ممکن شده است.

زاهد محمودی با بیان اینکه راه های مواصلاتی روستاها به شهر و مرکز شهرستان، آسفالته است، افزود: اجرای طرح های هادی، صدور اسناد مالکیت مسکن روستایی، فراهم کردن امکانات بهداشتی با ایجاد خانه های بهداشت و تأمین زیر ساخت های اشتغال از نقاط قوت روستاهای شهرستان به شمار می رود.

وی، افتتاح طرح های عمرانی را قسمتی از خدمات نظام خواند و خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال، افتتاح طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی با رقم های بالای 100 میلیارد ریال را شاهد خواهیم بود.

پروژه های عمرانی و خدماتی روستاهای بخش مرکزی شهرستان آذرشهر با اعتباری افزون بر 12 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل آسفالت ریزی، اجرای زیرسازی و جدول گذاری خیابان سهند نادیلو، بهسازی و سنگ فرش محلات روستای جراغیل، زیرسازی و آسفالت ریزی روستای گواهیر (با مشارکت بنیاد مسکن) و بهره برداری از مسکن مقاوم سازی شده با استفاده از تسهیلات مربوطه در نادیلو می باشد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 بهمن 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی آذرشهر