Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 12 اسفند 1399
En
تاریخ : سه شنبه 21 بهمن 1399
کد 3424

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خبر داد:

افتتاح 367 پروژه عمران روستایی در استان آذربایجان شرقی همزمان با دهه فجر

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از افتتاح 367 پروژه عمران روستایی در استان همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: برای افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها بیش از سه هزار و 814 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
تقی کرمی در گفت‌وگو با رادیو تبریز، گفت: ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مستضعفان و روستاییان ورفع محرومیت از چهره آنها، از مهم ترین شعارهای جمهوری اسلامی بود.

وی ادامه داد: طبیعتا این هدف، تلاش کارگزاران نظام و دولت ها را برای رفع محرومیت و کاهش شکاف برخورداری روستاها از شهرها دوچندان کرد و این انگیزه و هدف مقدس باعث کاهش عقب ماندگی بین روستاییان و شهرنشینان شده است.

کرمی در تشریح پروژه‌های آماده افتتاح و کلنگ زنی به مناسبت دهه مبارک فجر، با بیان اینکه ۳۶۷ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ برسه هزار و 814 میلیارد ریال در سطح مناطق روستایی مورد بهره برداری قرار می گیرد ابراز کرد: علاوه بر پروژه‌های عمرانی صدها طرح اقتصادی و خدماتی و تولیدی نیز در سطح روستاهای استان در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود گفت: به همت دهیاران و مشارکت اهالی روستاها شاهد بهره برداری از ۲۴۶ پروژه دهیاری های استان با اعتبار ۳۶۴ میلیارد ریال در حوزه های بهسازی معابر، زیرسازی و آسفالت معابر، هدایت آبهای سطحی، جدول گذاری، اجرای دیواره سنگی، سنگفرش معابر، احداث پل، غسالخانه، ساختمان دهیاری، پارک و فضای بازی کودکان و لایروبی مسیل ها در روستاها خواهیم بود.

کرمی افزود: همچنین با تلاش و همت مدیران دستگاه های اجرایی در این ایام شاهد بهره برداری از ۱۲۱ پروژه عمران روستایی با اعتبار ۳۴۵۰ میلیارد ریال درحوزه های مختلف ازجمله احداث خطوط برق، توسعه شبکه انتقال برق، احداث پست هوایی، نیرو رسانی، پوشش تلفن همراه در روستاها، احداث مخزن آب، شبکه توزیع و آبرسانی به روستاها، اجرای طرح هادی روستاها، بازسازی ۲۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده سراب و میانه، گازرسانی به روستاها، پرورش حیوانات گوشتی و آبزیان، احداث گلخانه، صنایع تبدیلی، احداث سردخانه، احداث زیرساخت های گردشگری، مرمت آثار تاریخی، احداث خانه بهداشت و مراکز سلامت روستایی، احداث مدارس و سالن ورزشی روستایی خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی به روستائیان اظهار داشت: امروز تقریبا شاهد برخورداری ۱۰۰ درصدی روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق و بیش از ۹۷ درصدی جمعیت روستاییان از نعمت گاز و برخورداری بیش از ۹۰ درصدی روستائیان بالای ۲۰ خانوار از نعمت اینترنت هستیم.

کرمی ادامه داد:  تا چندسال پیش برخورداری روستائیان از اینترنت یا پوشش تلفن همراه چندان معنا و مفهومی نداشت و شاید حدود ۷ یا ۸ سال قبل با مراجعه به روستاها چیزی در قالب بستر اینترنت و زیر ساخت های مخابراتی تلفن همراه در دسترس روستاییان نبود که خوشبختانه بسیاری از مشکلات این حوزه رفع شده است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 بهمن 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی