Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 7 اسفند 1399
En
تاریخ : شنبه 22 تير 1398
کد 347

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

نقش‌آفرینی تشکل‌های مردمی در عرصه عمومی، از شاخص‌های توسعه‌یافتگی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ایجاد سازوکارهای لازم مبنی بر مشارکت مردم در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی و نقش بی‌بدیل سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان نماینده افکار عمومی در این زمینه، اظهار داشت: حضور و نقش‌آفرینی تشکل‌های مردمی در عرصه عمومی جوامع، از شاخص‌های توسعه‌یافتگی است و بر این اساس باید بستر شکل‌گیری و فعالیت این تشکل‌ها بیش از پیش فراهم شود.
بدر شکوهی در جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان ورزقان، ضرورت رصد آسیب‌های اجتماعی و اقدام به‌موقع در پیشگیری و از بین بردن زمینه وقوع آنها نیز اشاره کرد و گفت: کشور ما به خاطر موقعیت جغرافیایی حساس خود و اهداف سلطه‌طلبانه استکبار جهانی در عرصه‌هایی مانند مواد مخدر، در معرض آسیب‌ها و چالش‌های جدی قرار دارد و دستگاه‌های متولی باید با تمام ظرفیت و با بهره‌گیری از توان مردم و با رویکرد فرهنگی برای مواجهه منطقی با این آسیب‌ها تلاش کنند.

وی همچنین تبیین اهداف و چشم‌اندازهای بيانيه گام دوم انقلاب اسلامی نزد افکار عمومی و پیگیری تحقق آن با اولویت‌های در نظر گرفته شده را از اهم وظایف همه دستگاه‌ها بویژه دستگاه‌های آموزشی عنوان کرد.

شکوهی همچنین وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهرستان ورزقان را خوب توصیف کرد و گفت: این شهرستان به دلیل صبغه فرهنگی و باورهای ارزشی حاکم در منطقه و تلاش‌های عوامل نظامی، انتظامی و امنیتی در شرایط مناسبی از نظر فرهنگی و اجتماعی و در مسیر توسعه قرار گرفته است.

حسن يحيوي، فرماندار ورزقان نیز در این جلسه از برگزاري دوره‌های آموزشی در روستاهای شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان قابلیت حضور و فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد را دارد که در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی همچنین از اورژانس اجتماعي تازه تاسيس بهزيستي ورزقان بازديد کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 تير 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی