Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 16 آذر 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399
کد 3495

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

برای داشتن اقتصاد خوب، حضور نیروی انسانی ماهر ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش بی‌بدیل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در تربیت نیروی کار ماهر، گفت: برای داشتن اقتصاد خوب، حضور و نقش نیروی انسانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بی‌توجهی به این مسأله می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد.
علی جهانگیری در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای 15 تبریز، اظهار داشت: برای افزایش کیفیت و بهره‌وری تولید به نیروی کار ماهر نیاز داریم تا ضمن تولید محصولات باکیفیت، بازار فروش خوبی نیز از این طریق به دست آوریم.
 
وی خاطرنشان کرد: وجود نیروی کار ماهر و آموزش‌دیده می‌تواند ضمن ایجاد ارزش افزوده، زمینه های تولید بیشتر و اشتغال مستمر را فراهم کند.
 
جهانگیری افزود: با توجه به سرعت و رشد تغییرات  اقتصادی در جهان، نیاز به آموزش مهارت‌های جدید در حوزه‌های مختلف بیش از پیش احساس می‌شود و کشور ما نیز مستثنی از این مقوله نیست.
 
معاون هماهنگی امور اثتصادی استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از فعالیت‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، خاطرنشان کرد: شورای مهارت استان با حضور دستگاه‌های ذیربط توانسته است طبق برنامه‌ریزی‌ها، مهارت‌آموزی را تا حد قابل توجهی در حوزه‌های مختلف نهادینه کند.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی نیز در این بازدید گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی با وجود کارگاه‌های مهارتی آماده ارائه دوره‌های مختلف و متنوع آموزشی در حوزه‌های مختلف به علاقمندان است.
 
رضا اختیار وکالتی با ابراز امیدواری نسبت به اعتماد صاحبان صنایع استان به آموزش‌های مهارتی، افزود: در طول سال‌های گذشته با همفکری و ایجاد ارتباط دوسویه بین آموزش فنی و حرفه‌ای و صاحبان صنایع به صراحت می توان گفت که مهارت‌آموزی کارگران نقش موثری در افزایش بهره‌وری و کارآیی صنایع داشته است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با حضور در کارگاه آموزشی طلا و جواهرسازی و همچنین کارگاه تئاتر، با مدیران، مربیان و کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای 15 تبریز دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
منوچهر اکبرزاده، مسئول کارگاه طلا و جواهرسازی درخصوص فعالیت‌های این کارگاه، گفت: در این کارگاه صفر تا صد رشته جواهرسازی به هنرجویان و مهارت‌آموزان ارائه می‌شود و 50 درصد کارآموزان پس از پایان دوره، وارد بازار کار می‌شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: برای کارآموزان این رشته، شناخت انواع بازارهای داخلی و خارجی ارائه می‌شود و برای اطمینان از حصول نتیجه، ضمن پیگیری مسیر اشتغال هنرجویان، برای دریافت تسهیلات مورد نیاز نیز کمک‌های لازم انجام می‌شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 بهمن 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی