Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 3 ارديبهشت 1400
En
تاریخ : شنبه 2 اسفند 1399
کد 3518

استاندار آذربایجان شرقی:

همه تلاش خود را برای سلامت انتخابات صرف می‌کنیم/ هیچ دغدغه‌ای به جز اجرای دقیق قانون نداریم

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه انتخابات خرداد 1400، امتحان بزرگی برای دست‌اندرکاران انتخابات خواهد بود، گفت: همه تلاش خود را برای سلامت انتخابات و رعایت حق‌الناس صرف خواهیم کرد و هیچ دغدغه‌ای به جز اجرای دقیق قانون نداریم.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه مشترک ستاد انتخابات، هیأت نظارت بر انتخابات مجلس و هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با مردم تبریز در 29 بهمن امسال، گفت: تأکید ایشان بر مشارکت حداکثری و انتخاب صحیح، مسئولیت ما را در برگزاری انتخابات سال 1400 سنگین‌تر کرده است.
 
وی با اشاره به نقش رسانه‌ها، نخبگان، احزاب و تشکل‌های سیاسی و گروه‌های مرجع در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، گفت: حضور مردم ایران در تمام صحنه‌ها، پرشور و حداکثری بوده و با توجه به شرایط کنونی جامعه و عرصه روابط بین‌الملل، این موضوع اهمیت دوچندان دارد.
 
پورمحمدی خطاب به مجریان انتخابات، تأکید کرد: اهتمام دست‌اندرکاران انتخابات این باشد که اجازه تخطی از قانون، انحراف از چارچوب‌ها و سوءاستفاده را به هیچ فرد یا گروهی ندهند و این اطمینان خاطر را به مردم بدهند که انتخابات تبلور خواست و اراده آنها خواهد بود.
 
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود بر تعامل جدی هیأت‌های اجرایی و نظارت انتخابات تأکید کرد و گفت: آن‌چه در انتخابات مجلس یازدهم در اسفند ماه سال گذشته ما را سربلند کرد تعامل و همکاری صمیمانه مجریان و ناظران انتخابات از ابتدا تا انتها بود و قطعاً با تداوم این همکاری، انتخابات 1400 هم در سلامت و امنیت کامل برگزار خواهد شد.
 
وی به احزاب و گروه‌های سیاسی فعال در استان نیز توصیه کرد بیشتر از گذشته با اقشار مختلف مردم تعامل و ارتباط داشته و سازوکار جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.
 
پورمحمدی به دغدغه‌های عمومی درخصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در روز انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: نگرانی مردم در این زمینه باید مورد توجه قرار گرفته و تمهیدات لازم در زمان مناسب پیش‌بینی شود.

 
80هزار نفر انتخابات 1400 را در استان برگزار می‌کنند
 
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی هم در این جلسه انتخابات را تجلی اراده عالمانه و آگاهانه مردم دانست و گفت: حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی، ضامن سرنوشت چهار سال آینده کشور است.
 
علیار راستگو با بیان اینکه مسئولیت برگزاری انتخابات، برعهده فرمانداران و بخشداران است، افزود: ستاد انتخابات، نقش پشتیبان و هماهنگ‌کننده را دارد.
 
وی با بیان اینکه 80 هزار نفر اعم از عوامل اجرایی، نظارت و حفاظت، انتخابات 1400 را در استان برگزار می‌کنند، افزود: در 28 خرداد، سه انتخابات را به طور همزمان برگزار می‌کنیم و با توجه به اینکه هرکدام از این انتخابات، قوانین مخصوص به خود را دارند تسلط مجریان و ناظران انتخابات بر قوانین و مقررات ضروری است.
 
رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به تمهیدات صورت‌گرفته برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی ازجمله تسریع در فرایند رأی‌گیری و استقرار صندوق‌ها در محل‌های مناسب، گفت: وزارت کشور برای استفاده از تجربیات کشورهایی که در دوران کرونا انتخابات برگزار کرده‌اند، برنامه‌ریزی کرده است تا مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.
 
راستگو با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات 1400 به صورت الکترونیکی خواهد بود، افزود: طبق آخرین اطلاعات، انتخابات شوراها نیز در کلانشهرها به صورت تمام‌الکترونیکی برگزار می‌شود.
 
وی با تأکید بر بی‌طرفی مجریان و ناظران انتخابات، اظهار داشت: در این برهه از تاریخ کشور، سلامت و امنیت انتخابات بیش از هر زمانی برای ما مهم است و وظیفه‌ای جز فراهم کردن بستر مناسب برای مشارکت حداکثری مردم نداریم.
 
مرتضی محمدزاده، دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نیز از آمادگی استان برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانون‌مند خبر داد و گفت: آموزش متمرکز مدیران و کارشناسان فرمانداری‌ها و  بخشداری‌های استان، تدوین طرح اجرایی و پیش‌بینی تعداد شعبات اخذ رأی و تعرفه‌های موردنیاز از جمله اقداماتی است که تاکنون در ستاد انتخابات استان انجام شده است.
 

 

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی و رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان نیز در این جلسه گفت: حفاظت از تک‌تک آرای مردم، وظیفه قانونی و شرعی همه دست‌اندرکاران انتخابات است.
 
جعفر راستی خاطرنشان کرد: هدف تمامی مسئولان انتخابات، برگزاری انتخاباتی باشکوه و با مشارکتی قابل قبول است و امیدواریم این بار نیز شاهد حضور پرشور اقشار مختلف مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم.
 

 

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان نیز با اشاره به آغاز برگزاری جلسات مشترک با هیأت‌های اجرایی انتخابات، اظهار داشت: عمل به قانون، بحث مشترک تمامی متولیان انتخابات است و میزان نظارت در این دوره از انتخابات، بهتر از دوره‌های قبلی خواهد بود.
 
صمد عزیزی با بیان اینکه هیچ‌یک از دست‌اندرکاران انتخابات، حق حمایت و یا تخریب کاندیداها را ندارند، افزود: هرگونه سوءاستفاده از بیت‌المال و اموال دولتی توسط مسئولان و یا کاندیداها به دقت رصد شده و طبق ضوابط و قوانین مورد پیگیری قرار می گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 2 اسفند 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی