Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 29 فروردين 1400
En
تاریخ : سه شنبه 5 اسفند 1399
کد 3530

فرماندار ویژه مراغه:

تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ در مراغه رو به افزایش است

فرماندار مراغه با اشاره به اینکه تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان رو به افزایش است، بیان کرد: افراد صاحب نفوذ و رسانه‌ها، مردم را به رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی دعوت کنند تا از بازگشت محدودیت‌ها جلوگیری شود.
سیدعلی موسوی اظهار داشت: در حال حاضر روزانه حدود ۳۰ بیمار سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ به مراکز درمانی شهرستان مراجعه می‌کنند و اگر تعداد آنان بیشتر شود، به طور طبیعی ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل و محدودیت‌ها افزایش خواهد یافت.

وی ضمن اشاره به اینکه وضعیت شیوع کرونا طی یک ماه گذشته در این شهرستان دارای ثبات نسبی بوده، افزود: طی این مدت تعداد بیماران بستری بین ۴۵ تا ۵۵ نفر نوسان داشته اما این وضعیت شکننده است.

فرماندار مراغه به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در لیله‌الرغائب، از مردم شهرستان قدردانی کرد و ادامه داد: وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های اطراف و استان‌های مختلف کشور نیز رو به گسترش است و از همین رو مردم مراغه باید بیش از پیش در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند.

موسوی به شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از شهرستان‌های شمالی استان نیز اشاره و بیان کرد: مسافرت از دلایل عمده ابتلا به این ویروس به شمار می‌رود و مردم باید از سفرهای غیرضروری طی روزها و هفته‌های آینده خودداری کنند.

فرماندار مراغه به خستگی کادر درمانی و شرایط دشوار اقتصادی بازاریان نیز اشاره کرد و افزود: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی نگیرند و کرونا پیش‌روی داشته باشد، به ناچار بازار تعطیل، و محدودیت‌های منع رفت و آمد اعمال خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز گذشته از شناسایی یک فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و ابراز امیدواری کرد ساکنان استان پروتکل‌های بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند.

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 5 اسفند 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه