Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 29 فروردين 1400
En
تاریخ : شنبه 9 اسفند 1399
کد 3566

فرماندار اسکو:

نباید اجازه دهیم خیز جدید بیماری کرونا، سلامت و معیشت مردم را تحت تاثیر قرار دهد

فرماندار اسکو گفت: باید با همکاری و همراهی مردم، تلاش و نظارت همه دستگاه های مسئول، اجازه ندهیم خیز جدید بیماری کرونا، سلامت و معیشت مردم را در آستانه عید تحت تاثیر قرار داده و ناچار به اعمال محدودیت ها شویم.
بابک رضی‌منش در سی و یکمین جلسه ستاد مقابله با کرونا، گفت: با همراهی صمیمانه مردم، تلاش خستگی ناپذیر مدافعان سلامت و تلاش مسئولین شهرستان در رتبه دوم از نظر بروز تجمعی بیماری در بین شهرستان های استان قرار داریم و این موضوع نشان دهنده عملکرد شایسته شهرستان در مدیریت و مقابله با کرونا ویروس است.

فرماندار اسکو با اشاره به تلاش های صورت گرفته جهت حفظ وضعیت آبی شهرستان و تجربه بیشترین روزهای آبی در بین شهرستان های استان و با بیان اینکه شاهد تغییر وضعیت کرونایی شهرستان از آبی به زرد هستیم افزود: باید با همکاری و همراهی مردم، تلاش و نظارت همه دستگاه های مسئول، اجازه ندهیم خیز جدید بیماری، سلامت و معیشت مردم را در آستانه عید تحت تاثیر قرار داده و ناچار به اعمال محدودیت ها شویم.

وی با اشاره به مشاهده ویروس کرونای انگلیسی در برخی از شهرستانهای استان گفت: بنابر اعلام وزارت بهداشت یکی از زنگ های خطر جدی مدیریت کرونا در کشور به صدا درآمده و با توجه به بالا بودن میزان سرایت و قدرت کشندگی در سنین مختلف، باید نسبت به تشدید نظارت ها، اعمال سخت گیری در پروتکل های بهداشتی اقدام جدی تری بعمل آید.

رضی منش با بیان اینکه این ویروس مهاجم، سرکش و قابلیت سرایت و بیماری زایی و مرگ و میر بیشتری دارد افزود: اجازه نخواهیم داد عده ای با سهل انگاری جان مردم را به خطر بیندازند و با برگزاری مراسم و یا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه شیوع بیماری را در شهرستان فراهم کنند.

فرماندار شهرستان اسکو با توجه گردشگرپذیر بودن شهرستان و نزدیکی به مرکز استان بر تشدید فعالیت تیم های نظارتی و مراقبتی طرح شهید سلیمانی در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: از امروز باید تمام توان شهرستان بکار گرفته شود تا پایان سالی آرام و به دور از اضطراب ناشی از تشدید بیماری را داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به نوع ویروس جهش یافته باید نهایت دقت در رعایت پروتکل های بهداشتی، بیماریابی زودرس، افزایش تعداد تست ها و اطمینان از قرنطینه مبتلایان با جدیت در سطح شهرستان دنبال شود.

فرماندار شهرستان اسکو با تاکید بر تشدید نظارت ها در روستاهای شهرستان افزود: بخشداران مرکزی و ایلخچی با اجرای دقیق مصوبات ستاد شهرستانی کرونا هرگونه مراسم و یا برنامه مغایر با توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی را به نیروی انتظامی گزارش و برخورد قانونی لازم با متخلفین و متمردین معمول گردد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 اسفند 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو