Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1399
کد 3598

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

خدمات فرهنگی و اجتماعی در مناطق محروم و سکونت‌گاه‌های غیررسمی افزایش یابد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ارتقای خدمات فرهنگی و اجتماعی برای ساکنان مناطق محروم و سکونت‌گاه‌های غیررسمی، موفقیت در این زمینه را نیازمند همراهی و همدلی مردم و همکاری همه دستگاه‌ها دانست و گفت: نخبگان و گروه‌های مرجع و اساتید حوزه و دانشگاه نقش برجسته و تعیین‌کننده‌ای در این زمینه دارند.
بدر شکوهی در جلسه هیأت اندیشه‌ورز استان در دانشگاه تبریز، با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی در مدیریت بیماری کرونا و ارائه خدمات حمایتی به افراد آسیب‌دیده، جایگاه برجسته‌ای در سطح کشور دارد، افزود: این مهم در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی و جهادی مدافعان سلامت، همکاری دستگاه‌های دولتی و عمومی و مهم‌تر از همه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط مردم به دست آمده است.

وی افزود: توزیع بیش از 750 هزار بسته بهداشتی و معیشتی به ارزش بیش از 180 میلیارد تومان در مناطق محروم و سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان در قالب کمک‌های مومنانه و حمایتی توسط دستگاه‌های مختلف، خیریه‌ها و دفاتر تسهیل‌گری، جلوه‌های درخشانی از همدلی و همبستگی مردم در مقاطع بحرانی را نمایان ساخت.

شکوهی اظهار داشت: با توجه به تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته، یکی از چالش‌هایی دوران پساکرونا، بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی برای اقشار آسیب‌دیده و همچنین تألمات روحی و روانی بازماندگان افراد فوت‌شده از این بیماری خواهد بود.

وی تاکید کرد: لازم است دستگاه‌های ذیربط و متولیان امر در استان تدابیر لازم را برای ارائه حمایت‌های مادی و معنوی بویژه ارائه خدمات مشاوره‌ای به افراد آسیب‌دیده در دستور کار قرار دهند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی همچنین از رسانه های عمومی بویژه صداوسیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بسترسازی برای افزایش مشارکت‌های مردمی و ارتقای آموزش‌های همگانی در پیشگیری از بیماری کرونا قدردانی کرد و خواستار انعکاس بیشتر خدمات سازمان‌های مردم‌نهاد، موسسات خیریه و دفاتر تسهیل‌گری در این زمینه شد.

در ابتدای این جلسه نتایج یک تحقیق دانشگاهی درخصوص مبانی اعتقادی مدیریت دوران پساکرونا ارائه شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 اسفند 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی