Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 7 اسفند 1399
En
تاریخ : دوشنبه 17 تير 1398
کد 362

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

طرح‌های توسعه معادن با هدف رونق تولید و ایجاد اشتغال اجرایی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم اجرای طرح‌های توسعه‌ای معادن استان با هدف رونق تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی تاکید کرد.
علی جهانگیری در بازدید از معادن طلای اندریان، استرگان و مزرعه شادی شهرستان ورزقان، اظهار داشت: از سرمایه‌گذاران بخش معدن حمایت کرده و مساعدت‌های لازم را در چهارچوب قانون انجام خواهیم داد.

وی بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای محصولات معدنی تولیدی در معادن استان تاکید کرد و افزود: شرکت‌های بهره‌بردار باید با بهره گیری از دانش روز میزان آسیب به محیط زیست را به حداقل کاهش دهند؛ البته سازمان محیط زیست به صورت مستمر تمام صنایع را مورد پایش قرار می‌دهد و در صورت مشاهده هرگونه موردی به صورت قانونی اقدام می‌کند.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، توجه به مسئولیت‌های اجتماعی از سوی شرکت‌های بهره‌بردار معادن را مهم ارزیابی کرد و گفت: معادن با هماهنگی مسئولان محلی باید در توسعه روستاها و مناطق همجوار معدن نقش ایفا کنند.

وی در پایان با اشاره به برداشت‌های غیرمجاز در محدوده یکی از معادن ورزقان گفت: اقدامات خوبی برای مقابله با این کار صورت گرفته و به زودی اقدامات دیگری انجام خواهد شد تا این مشکل رفع شود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 تير 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی