Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 6 آبان 1400
En
تاریخ : دوشنبه 18 اسفند 1399
کد 3654

با حضور استاندار آذربایجان شرقی؛

مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان زن (ماده 16) در تبریز افتتاح شد

مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان زن موضوع ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر با حضور استاندار آذربایجان شرقی در تبریز افتتاح شد.
این مرکز همزمان با افتتاح مراکز نگهداری، درمان و بازپروری معتادان متجاهر در 6 استان کشور به صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
 
استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط تصویری با محل برگزاری مراسم افتتاح این مراکز با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور و دبیر ستادکل مبارزه با مواد مخدر، در سخنانی اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی از استان‌های پاک در زمینه اعتیاد به شمار می‌رود که بخشی از این موضوع به دلیل فرهنگ والای مردم این استان و بخشی نیز به خاطر اقدامات پیشگیرانه و مبتکرانه است.
 
دکتر محمدرضا پورمحمدی با اشاره به آغاز فعالیت مرکز ماده 16 استان از سال 94، گفت: این مرکز جزو مراکز پیشرو در کشور است که به طور متوسط 450 معتاد در آن نگهداری می‌شوند.
 
وی افزود: مرکز ماده 16 زنان نیز در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و زیربنای 1200 مترمربع با اعتبار 30 میلیارد ريال ساخته شده و ظرفیت پذیرش 100 نفر را دارد.
 
پورمحمدی با بیان اینکه تلاش همه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر ارتقای کرامت انسانی و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی است، افزود: در مرکز ماده 16، علاوه بر درمان و بازپروری معتادان، کمک به حرفه‌آموزی و اشتغال آنان نیز مورد توجه است و برای این منظور کارگاه‌هایی در این مرکز ایجاد شده است.
 
وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا مرکز ماده 16 استان را به بزرگترین مرکز درمان و بازپروری معتادان در شمال غرب کشور تبدیل کنیم.
 
همزمان با افتتاح مرکز ماده 16 زنان، یک باب کارگاه حرفه‌آموزی و اشتغال معتادان بهبودیافته نیز به ظرفیت 50 نفر با مدیریت بخش غیردولتی و تحت نظارت سازمان بهزیستی افتتاح شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 اسفند 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی