Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 6 آبان 1400
En
تاریخ : دوشنبه 18 اسفند 1399
کد 3655

استاندار آذربایجان شرقی:

مبارزه با اعتیاد، رسالت همه مسئولان است/ نیاز به کارهای بیشتری داریم

استاندار آذربایجان شرقی مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و کمک به درمان و بازپروری معتادان را رسالت و جهادی بزرگ برای همه مسئولان دانست و گفت: نیاز به کارهای بیشتری در این حوزه داریم.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با قدردانی از تلاش‌های اعضای این شورا، گفت: آذربایجان شرقی از استان‌های پیشرو در عرصه مبارزه با اعتیاد و جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح جامعه بوده و شهر تبریز مفتخر به عنوان شهر بدون معتاد متجاهر است.
 
وی با اشاره به فعالیت 65 مرکز ترک اعتیاد در استان، گفت: علاوه بر مراکز غیردولتی ترک اعتیاد، مراکز ماده 15 و 16 نیز با مدیریت دولتی در استان فعال هستند.
 
پورمحمدی با اشاره به فعالیت مرکز ماده 16 استان که ویژه معتادان متجاهر است، گفت: این مرکز از سال 94 فعالیت خود را آغاز کرده و در کنار آن نیاز به یک مرکز مشابه برای معتادان زن داشتیم که با پیگیری‌های جدی در دو سال گذشته، امروز این امر محقق شد.
 
وی با بیان اینکه مرکز ماده 16 بانوان با 30 میلیارد ريال هزینه ساخته شده است، افزود: این مرکز ظرفیت پذیرش 100 نفر را دارد و علاوه بر بخش‌های درمان و بازپروری، حرفه‌آموزی و اشتغال معتادان بهبودیافته نیز در آن پیش‌بینی شده است.
 
پورمحمدی با بیان اینکه این مرکز با اعتبارات ستادکل مبارزه با مواد مخدر و مشارکت و همکاری دستگاه‌ها ساخته شده است، از دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای ادامه فعالیت آن نیز مشارکت و اهتمام جدی داشته باشند.
 
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه هر یک نفر معتاد می‌تواند جامعه را ناامن کند، گفت: با وجود کارهای بزرگی که در زمینه مبارزه با اعتیاد انجام شده، اما هنوز هم باید کارهای بیشتری انجام شود و امیدواریم روزی برسد که هیچ معتادی در جامعه نداشته باشیم.
 
رضا استادرحیمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی هم در این جلسه از همکاری همه دستگاه‌ها برای راه‌اندازی مرکز ماده 16 زنان قدردانی کرد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 اسفند 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی