Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : سه شنبه 19 اسفند 1399
کد 3670

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان ‌شرقی:

زنان نقش موثری در شکل‌گیری، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی داشته‌اند

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه زنان نقش موثری در شکل‌گیری انقلاب و تثبیت و تداوم این نهضت تاریخی داشته و دارند، گفت: ضروری است زندگینامه زنان شهید و جانباز برای الگوگیری دختران و نسل آینده مورد توجه قرار گیرد.
رقیه صادق‌زاده روز سه‌شنبه در مراسم اختتامیه کنگره ملی «لشگر فرشتگان تاریخ‌ساز» که به صورت همزمان در تهران و مراکز استان‌ها برگزار شد، افزود: نقش زنان شهید و ایثارگر در انقلاب اسلامی بسیار برجسته و قابل قدردانی است.

وی با اشاره به اهمیت نقش زنان در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال  دفاع مقدس، افزود: زنان همواره در طول تاریخ پا به پای مردان در عرصه های مختلف حضور موثر داشته اند.

صادق زاده با بیان اینکه زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش بی نظیری داشته اند که انکارناپذیر است، گفت: زنان شهید و جانباز نماد ایثار، ازخودگذشتگی و مقاومت در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب هستند و درس عزت و آزادگی را به همگان آموختند.

وی با تاکید بر فداکاری و ایثارگری زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: برای معرفی زنان شهید و ایثارگر به جامعه کار چندانی نشده و باید این قشر بیشتر به جامعه معرفی شوند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس شاهد ایثارگری و فداکاری زنان به عنوان رزمنده بودیم و مادران و همسران شهدا نیز در پشت جبهه فعال بودند.

در این مراسم از 16 نفر از زنان شاهد و ایثارگر شامل همسران و مادران شهدا و زنان جانباز و ایثارگر تجلیل شد.

گفتنی است اختتامیه کنگره ملی «لشگر فرشتگان تاریخ‌ساز» با حضور معاون اول رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران و به طور همزمان در مراکز استان‌ها برگزار شد.
 

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 19 اسفند 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی