Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : دوشنبه 16 فروردين 1400
کد 3834

فرماندار مراغه:

واحد قضایی در خداجوی مراغه دایر می‌شود

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: واحد قضایی در خداجو به زودی فعال شده و زمینه برای ارائه خدمات قضایی به ساکنان ۱۰۰ روستای این شهرستان فراهم می‌شود.
سیدعلی موسوی در جلسه تودیع و معارفه رئیس دادگستری مراغه افزود: راه اندازی این مرکز به عنوان یکی از اقدامات ماندگار دستگاه قضایی، موجب کاهش تردد و ترافیک جاده ای و پیشگیری از حوادث و اتلاف زمان برای رسیدگی به پرونده های قضایی می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون این مرکز قضایی با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال احداث بوده و به زودی به مردم و روستائیان بخش سراجو ارائه خدمت خواهد کرد.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر حمایت از تولید اضافه کرد: دستگاه قضائی و دادگستری همواره در سال های اخیر همراه و حامی سرمایه گذاری و تولید در این شهرستان بوده است.

وی گفت: در راستای حمایت از تولید و اشتغال نیز در این شهرستان گام های موثری با همراهی دستگاههای اجرایی و خدمات رسان انجام شده است.

وی افزود: در این راستا، شهرک صنایع غذایی و تبدیلی کشاورزی در این شهرستان فعال بوده و منطقه ویژه اقتصادی مراغه نیز با سرمایه گذاری ایدرو در حال انجام است و با شناسایی و تملک زمین، مقدمات اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

رئیس دادگستری مراغه گفت: هم اکنون ۸۹ درصد از ابلاغ های محاکم قضایی در این شهرستان به صورت الکترونیکی انجام می شود که در مقایسه با سال ۹۸ سه درصد افزایش یافته است.

حبیب قنبرزاده افزود: در حال حاضر نیز سه دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در این شهرستان به شهروندان خدمات قضایی ارائه می کنند.

وی با اشاره به احداث ساختمان دادسرای شهر خداجو ادامه داد: این مرکز قضایی هم اکنون با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده و با افتتاح آن مشکل تردد ساکنان منطقه برای دسترسی به خدمات قضایی مرتفع می شود.

وی اضافه کرد: در طول سال گذشته کل موجودی پرونده های قضایی این شهرستان ۱۲ هزار و ۳۱۲ پرونده و ورودی پرونده های جدید ۶۴ هزار و ۱۹۷ پرونده بوده که در این مدت ۶۴ هزار و ۹۰۲ پرونده مختومه شده و برای آنها حکم صادر شده است.

وی افزود: میزان زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در این شهرستان در سال گذشته به صورت متوسط به ۶۳ روز رسیده که امید است با وجود حجم کاری بالای محاکم قضایی، این زمان کاهش یابد.

در این جلسه از تلاش ها و زحمات حبیب قنبرزاده قدردانی و فرهاد خاکپور به عنوان رئیس جدید دادگستری مراغه معرفی شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 فروردين 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه