Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
En
تاریخ : چهارشنبه 5 خرداد 1400
کد 4160

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

توسعه روستایی به مدیریت و متولی واحد نیازمند است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بسیاری از روستاهای ما هنوز که هنوز است با برخی مشکلات ساختاری و توسعه‌ای، مواجه هستند که یکی از مهم ترین راهکارهای مرتفع ساختن آن، توجه ویژه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور به این موضوع مهم است.
جواد رحمتی در همایش مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های سراسر کشور که صبح امروز به میزبانی استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد گفت:  نبود متولی و مدیریت واحد روستایی در کشور نیز از جمله موضوعاتی است که روند رو به رشد و توسعه محور در روستاها را به دلیل موازی کاری نهادهای مختلف، با کندی روبرو کرده است.

وی در همین راستا اظهار کرد: موضوعاتی همچون استراتژی توسعه روستایی و نهاد مجری و مسئول در این زمینه باید به صورت شفاف، مشخص شود و در صورت استمرار روند فعلی و موازی کاری دستگاه های اجرایی، موفقیت‌های چندانی در حوزه روستایی به دست نمی آوریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: پایان بی نظمی و کم توجهی به توسعه روستایی، نیازمند راهکارهایی همچون تدوین لایحه ازسوی دولت و تعیین تکلیف این موضوع مهم از طریق سایر فرآیندهای قانونی است.

رحمتی همچنین از بی توجهی به حفظ هویت تاریخی و کالبدی در بسیاری از روستاها احساس نگرانی کرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 5 خرداد 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی