Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 28 شهريور 1400
En
تاریخ : شنبه 15 خرداد 1400
کد 4209

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌ شرقی:

بانوان می‌توانند زمینه مشارکت مردم در انتخابات را فراهم کنند

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان‌ شرقی با اشاره به نقش مهم و مؤثر بانوان در پیشبرد اهداف نظام مقدس جهموری اسلامی، گفت: زنان همواره در تاریخ کشور اثرگذار بوده‌اند و در انتخابات پیش‌رو نیز می‌توانند زمینه مشارکت مردم در این رویداد مهم سیاسی را فراهم کنند.
رقیه صادق‌زاده در نشست تخصصی اندیشه آفتاب با محوریت تبیین اندیشه های امام خمینی (ره)، افزود: مهم‌ترین میراث امام راحل، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است لذا حفظ این میراث مهمترین وظیفه ما به ویژه بانوان است زیرا امام راحل به زنان در جامعه هویتی واقعی بخشید.

وی با بیان اینکه امروز همه ما مدیون امام راحل هستیم، اظهار کرد: امام در همه زمینه‌ها به ما درس سیاست، عرفان و اخلاق داد و در یکی از بارزترین آنها ثابت کرد که می‌توان سیاست مدار بود و صادقانه با مردم زندگی کرد.

صادق‌زاده تاکید کرد: همه ما موظف هستیم که نگذاریم آرمان‌های امام فراموش شود و در همه زمینهها باید از آنها در برنامه‌ریزی‌های مدیریتی حتی مدیریت کانون خانواده بهره ببریم.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز قیام ۱۵ خرداد، افزود:  این قیام در سایه بصیرت، شناخت عمیق و حرکت به هنگام مردم شکل گرفت و نتیجه آن استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و تشکیل نظام مقدسی با امنیت و مقتدر است.

حجت‌الاسلام احمدی نیز در این نشست با تاکید بر اینکه تربیت خانوادگی ریشه و اساس تمام تربیت‌هاست و حتی از تعلیم و تربیت مدارس مقدم‌تر است، اظهار داشت: ریشه و اساس خوشبختی و بدبختی هر جامعه از خانواده آغاز می‌شود؛ اگر خانواده‌ موفق باشد بدون‌شک جامعه موفق خواهد بود.

وی با بیان اینکه زن مهم‌ترین نقش درخانواده را داراست، بیان کرد: زن با نقش همسرانه و مادرانه‌ای که دارد با احساسات پاک در کنار خانواده قرار گرفته و خانواده را سکانداری می‌کند.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که هر خانواده‌ای که در آن زن بتواند به وظایف مادرانه و همسرانه خود به خوبی عمل کند آن خانواده موفق است.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 15 خرداد 1400
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی