پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 1 اسفند 1398
En
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 424

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

ایجاد دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی از افتخارات دولت تدبیر و امید است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌ شرقی ایجاد دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی را از مهم‌ترین اقدامات دولت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی این دفاتر با هدف شناسایی، آسیب‌شناسی و برنامه‌ریزی با داده‌های واقعی در حوزه آسیب‌های اجتماعی از افتخارات دولت تدبیر و امید است.
علیار راستگو در بازدید از دو دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلی در مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار تبریز، این دفاتر را یاری‌گر دولت در پیشبرد اهداف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دانست و ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها، همکاری با این دفاتر و افزایش رضایت‌مندی عمومی را در دستور کار قرار دهند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در مدت‌زمان کمی که از فعالیت این دفاتر می‌گذرد، اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و امیدواریم این فعالیت‌ها پس از این نمود بیشتری داشته و بخشی از مشکلات را رفع کند.

راستگو بر ضرورت تدوین و اجرای پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی در پیشبرد اهداف دفاتر تسهیل‌گری نیز تاکید کرد و ادامه داد: تلاش برای تدوین راهبردهایی جهت حل مشکلاتی نظیر گرایش به مصرف مواد مخدر، نزاع و درگیری، طلاق و سایر آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین انتظارات ما از دفاتر تسهیل‌گری است.

وی همچنین از اهتمام جدی مدیریت ارشد استان برای حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم و معرفی این طرح‌ها به بانک‌ها برای بهره‌مندی از تسهیلات بانکی خبر داد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی، مدیران دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی را امین مردم و دولت قلمداد کرد و اظهار کرد: ورود این دفاتر به جریان‌های سیاسی، خط قرمز ماست و انتظار داریم دفاتر تسهیل‌گری از هر گونه اقداماتی که شائبه جهت‌گیری انتخاباتی را ایجاد می کند پرهیز کنند.

شکوهی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیران و کارشناسان این اداره کل نیز راستگو را در این بازدیدها همراهی کردند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی