Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 خرداد 1399
En
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 427

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

مدیریت پدیده زباله‌گردی نیازمند فرهنگ‌سازی و همراه کردن جامعه است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی در دومین جلسه کمیته سامان‌دهی پدیده زباله‌گردی، این پدیده را ناشی از سبک زندگی امروزی دانست و گفت: فرهنگ‌سازی در این زمینه وابسته به میزان موفقیت در همراه‌سازی جامعه است.
بدر شکوهی با تأکید بر اینکه برای مدیریت و جلوگیری از پیامدهای ناگوار این پدیده باید از تجارب موفق در این زمینه استفاده کنیم، افزود: تفكيك زباله در مبداء یکی از راهکارهایی است که در این زمینه می‌تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها به تعهدات خود در این زمینه عمل كنند، گفت: شهر تبريز به عنوان شهر اولين‌ها نبايد شاهد اين چالش باشد و اگر امروز این پدیده به وجود آمده است، مدیریت آن بر عهده متولیان امور شهری است.

شکوهی همچنین بر استفاده از ظرفيت سازمان‌هاي مردم‌نهاد، تولید محتوای آموزشی در رسانه‌ها بویژه رسانه ملی و همکاری دستگاه‌های مرتبط با حوزه تعلیم و تربیت تأکید کرد و گفت: برخورد سلبی با تفکیک‌کنندگان غیرمجاز زباله پیامدهای منفی دیگری به دنبال دارد؛ بنابراین اقدامات باید در راستای فرهنگ‌سازی و همراه کردن جامعه باشد.

اصغري، مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري تبريز هم گزارشی از اقدامات اين سازمان در مديريت پسماندهاي شهري ارائه کرد و گفت: شهر تبریز از نظر تفکیک و دفع زباله وضعیت مناسبی نسبت به سطح کشور دارد و این سازمان طرحی را برای مدیریت پدیده زباله‌گردی تهیه کرده است که به زودی به این کمیته ارائه خواهد شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی