Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 428

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان ‌شرقی:

هدف نهایی پدافند غیرعامل، دست‌یابی به جامعه ایمن است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان ‌شرقی گفت: هدف اصلی و نهایی پدافند غیرعامل، دست‌یابی به جامعه ایمن در برابر تمام تهدیدات است.
محمدباقر آقایی در دومین دوره آموزش عمومی، تخصصی و تربیت مربی ویژه مدیران، معاونان و کارشناسان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی را اولویت اول پدافند غیرعامل دانست و افزود: هدف از برگزاری این دوره های آموزشی نیز نیل به این اهداف است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل مکمل پدافند عامل است، اظهار داشت: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس با توکل به خداوند، رهبری امام خمینی(ره) و حضور مردم با کمترین امکانات در برابر تهدیدات و حملات دشمن بعثی تحت حمایت استکبار جهانی، شرکت کرده و شجاعانه ایستادگی کردند.

آقایی اضافه کرد: امروز نیز همه ما می‌توانیم با افزایش آگاهی و شناسایی آسیب‌ها، با حضور در دفاع غیرعامل، در مقابل تهدیدات و آسیب هایی که جامعه را تهدید می‌کند، ایستادگی و مقاومت کنیم.

وی با اشاره به‌ ضرورت آموزش افراد آگاه به مسائل پدافند غیرعامل، آگاه‌سازی را مقدمه توانمندی و آمادگی آحاد مردم جامعه بیان کرد و گفت: دست‌یابی به جامعه ایمن و مصون در سایه ارتقای آمادگی و آستانه مقاومت و تحمل مردم در برابر تهدیدات امکان‌پذیر است.

آقایی به نام‌گذاری ۸ تا ۱۴ آبان ماه تحت عنوان هفته پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: حضور مربیان آموزش‌ دیده در این دوره‌ها جهت آموزش دانش‌آموزان در محورهای آموزشی، فرهنگ‌سازی و گفتمان‌شناسی در خصوص پدافند غیرعامل به‌ عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر و نقطه‌ شروعی برای انتقال این مفاهیم به خانواده‌ها و آحاد مردم جامعه می‌باشد.

وی با قدردانی از همکاری های مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، فرهنگسرای بزرگ الغدیر را به‌ علت دارا بودن پتانسیل های فراوان انسانی و فرهنگی، به عنوان قطب آموزش حوزه های مختلف پدافند غیر عامل در استان معرفی کرد.

دومین دوره تربیت مربی پدافند غیرعامل ویژه مدیران، معاونان و کارشناسان سازمان‌های و دستگاه‌های اجرایی به همت سازمان پدافند غیرعامل کشور و اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی به مدت 4 روز در فرهنگسرای الغدیر تبریز آغاز شد.

این دوره آموزشی در راستای نیازها، ضرورت‌ها و سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه پدافند غیرعاملو با هدف آموزش و ارتقای سطح دانش و مهارت مديران دستگاه‌های اجرايی در بخش‌های عمومی، تخصصی و تربيت مربی برگزار می‌شود.

اساتید دانشکده مهندسی و پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین (ع) در این دوره آموزشی مباحث مربوط به اصول و مباني پدافند غيرعامل و مباحث تخصصی در حوزه‌های پدافند سايبري، زيستي، شیمیایی و پرتویی، کالبدی، مکان‌یابی، مردم محور و فرهنگی، اقتصادي، سناریونویسی و مدیریت بحران را ارائه می‌کنند.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی