Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 خرداد 1399
En
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 430

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تأکید کرد:

هم‌افزایی ادارات استان برای برگزاری مطلوب برنامه‌های هفته ملی کودک

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به حساسیت دوران کودکی در روند رشد و پرورش انسان، گفت: ایجاد زندگی بهتر برای کودکان و فراهم ساختن امکانات مناسب برای رشد و پرورش آنها از وظایف اساسی دستگاه‌های مسئول است.
بدر شکوهی در جلسه بررسی هماهنگی برنامه‌های هفته کودک، تأکید کرد: باید از ظرفیت تمامی دستگاه‌های اجرایی برای تقویت اقداماتی که در این حوزه صورت می‌گیرد استفاده کنیم.

وی افزود: مربیان تربیتی حوزه کودک باید دارای اهلیت بوده و سلامت روانی و نشاط اجتماعی کودکان را مد نظر قرار دهند؛ زیرا کودکانی که بستر مساعدی برای رشد و پیشرفت پیدا کنند، می‌توانند افق‌های جدیدی برای توسعه کشور باز کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نهادینه کردن تفکر و پرورش اندیشه در کودکان، اظهار داشت: این موضوع یک ضرورت انکارناپذیر برای آینده‌سازان ایران اسلامی است.

شکوهی، هم‌افزایی ادارات استان برای برگزاری برنامه‌های هفته کودک را موجب تقویت کمی وکیفی برنامه‌های بزرگداشت این رویداد عنوان کرد و از ادارت استان خواست ضمن پرهیز از عملکرد جزیره‌ای، با وحدت رویه، هم‌افزایی و هم‌فکری نسبت به برگزاری این برنامه‌ها اقدام کنند.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه کودک، افزود: شهرداری‌ها نیز با حضور پررنگ در این ایام با تبلیغات محیطی و حساس‌سازی افکار عمومی نسبت به گرامی‌داشت این هفته اقدام کنند.

در این نشست که به منظور آخرین هماهنگی‌های مربوط به آئین‌های بزرگداشت هفته ملی کودک برگزار شد، مدیران و نمایندگان ادارات استان برنامه‌های خود را ارائه و در خصوص اجرای این فعالیت‌ها توضیحاتی ارائه کردند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی